AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımıyla eTwinning İl Çalıştay Açılışı Yapıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımıyla eTwinning  İl Çalıştay Açılışı Yapıldı...

Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan ve  2 gün sürmesi planlanan eTwinning Çalıştay açılışı Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  Müdürlüğümüz AR-GE Personeli, 6 eğitimci ve 38 öğretmenimizin katılımıyla yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN yaptığı açılış konuşmasında; “eTwinning faaliyetlerinin en temel amacı Avrupa’nın farklı ülkelerinden öğretmenlerin, deneyimlerini paylaşıp, fikir alış verişinde bulunabileceği çevrim içi bir ortam oluşturmaktır. Bu faaliyetler sayesinde öğretmenler, farklı ülkelerden iletişim kurdukları diğer öğretmenlerle kendi eğitim süreçlerine uygun şekilde projeler yapabilmektedirler. Projelerde teknolojinin eğitime adaptasyonu ve eğitim süreçlerinde uygun şekilde kullanımı istenilen bir durumdur.  Bu anlamda eTwinning faaliyetlerinin en önemli getirilerinden ve katkılarından bir tanesi öğretmen ve öğrencilerimizin dijital becerilerini ve teknolojik yeterliliklerini arttırmaktır. Özellikle ülkemizde Fatih projesi ile birlikte öğretmenlere ve okullara sağlanan teknoloji alt yapı desteğinin, eğitim pratiğinde etkili biçimde kullanılması beklenmektedir. Bu anlamda eTwinning projeleri üretmek öğretmenlerimize yardımcı olacaktır” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmasında ilimizde bu tür çalıştaylara büyük önem verdiklerini, verimli bir çalıştay geçirmelerini dileyerek tüm öğretmenlere teşekkür etti.

14-05-201814-05-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.