AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Sınav Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın  Sınav Mesajı...

Sevgili Öğrencilerim;

1 Haziran 2019 Cumartesi Günü ve 2 Haziran 2019 Pazar Günü yapılacak sınavlar için duyduğunuz heyecanı gönülden paylaşıyor ve yüreğimde hissediyorum. Sınavın yaklaşmasıyla heyecanınızın ve sorularla ilgili merakınızın arttığının farkındayım. Cumartesi günü iki oturumda yapılacak sınavın birinci oturumunda yani sözel alanda toplam 50 soruyu, ikinci oturumda sayısal alanda 40 soruyu, cevaplandıracaksınız. Soruların tamamı öğrendiğiniz konulardan olacak ve yanıtları vermek için de size birinci oturumda 75, ikinci oturumda 80 dakika, 2 Haziran Pazar günü yapılacak sınavda ise 100 soruya 120 dakika süre verilecek. Doğru cevabı vermek için öncelikle sakin olmanız ve soruları anlayarak okumanız çok önemli. Seçenekleri de doğru işaretlediğinizden emin olmalısınız. Doğru cevap seçeneklerde ve öğretmenlerinizin size daha önce verdiği yüzlerce örneğin benzeri olduğunu unutmayın. Sizler çok çalışarak elinizden geleni yaptınız. Artık sakin bir şekilde sınava odaklanmanız gerekiyor. Hepinize güveniyor ve  başarılar diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.