AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı...

Sevgili öğrencilerim;

Yükseköğretim Kurumları Sınavı´nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran Cumartesi, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 1 Temmuz Pazar günü yapılacak. Bu sınavlar yalnızca sizin geleceğiniz için değil ülkemizin geleceği ve hedeflerimize ulaşmak için de oldukça önemli bir adım. Üniversitede alacağınız eğitimle ülkemize çok önemli katkılarda bulunacağınızdan hiç şüphem yok. Sizler daha donanımlı nesiller yetiştirmek üzere kendinizi ileriye taşırken kültürümüzü de yeşerteceksiniz. Yıllarca vermiş olduğunuz emeğin karşılığını alacaksınız. Ancak bunu sınav süresince kendinize güvenerek soruları cevaplamakla başarabilirsiniz. Yalnızca akademik başarılarınızı ölçmek için yapılan bu sınav sizin için bugüne kadar azim ve sabırla çalışarak elde ettiğiniz bilgilerinizi ortaya koyacağınız bir fırsat olacak.

Velilerimizle birlikte emek verdiğiniz bu yolda hepinizi canı gönülden destekliyor, sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.