AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzden Yarıyıl Tatili Mesajı...

Sevgili öğrencilerim;       Hepiniz çok yoğun ve tempolu bir dönemi tamamladınız. Derslerinizde başarılı olabilmek için elinizden geleni yaptınız ve oldukça yoruldunuz. Uzun bir dönemin ardından dinlenmeyi hak ettiniz ...
İl Milli Eğitim Müdürümüzden  Yarıyıl Tatili Mesajı...

 

         Kimileriniz sadece durumunuzu belgeleyen karnelerinizi eve sevinçle götürürken kimileriniz evlerine  biraz buruk gidecek.Sevgili öğrencilerim unutmamalıyız ki karne sizleri daha başarılı olmak adına yönlendirecek yol haritasıdır. Hangi konuda eksik olduğumuzu tespit ederek yolumuza gayretle devam etmeliyiz. Bizim sizden asıl beklentimiz insanlığa katkıda bulunacak bireyler olmanızdır. Yalnızca akademik başarı yeterli değildir, biz ülkemize yararlı olmak adına spor, edebiyat, resim ve sanat gibi dallarla da ilgilenmenizi ve  kendinizi her alanda yetiştirmenizi arzu ediyoruz. Size tavsiyem; tatil boyunca  eksiklerinizi gidermenin  yanında kendinizi daha iyi tanımak ve sosyalleşmek için sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere de zaman ayırmanızdır. Karnelernizdeki düşük notlarınız için üzülmeyin çünkü eksiklerinizi hala telafi etme fırsatınız var. Bu noktada, tatil fırsatını en iyi biçimde değerlendirerek yeni döneme enerjik başlayacağınızı umuyorum.

         Değerli öğretmenlerim ve idarecilerimiz;

       Dönem boyunca  öğrencilerimize anne, baba şefkati göstererek elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştınız yavrularımızın geleceğe atacağı adımlarda rehberlik ettiniz hepinize çok teşekkür ediyorum.

     Bizim asıl ihtiyaç duyduğumuz bireyleri yetiştirmek sadece akademik bilgi birikimlerini artırmak değildir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisi olan öğrenciler yetiştirmeliyiz. Bunları yaparken öğrencilerimize sanat, kültür ve sportif faaliyetlerde destek vermek ve örnek olmak size düşen önemli görevlerdendir. Akademik anlamda başarılı ya da başarısız olmuş öğrencilerimizi yeni dönem için motive ederek güçlü bir nesil yetiştirmek sizin elinizde. Bu vesileyle hepinize tekrar teşekkür ediyor,iyi tatiller diliyorum.

         Kıymetli velilerim;

       Geçirdiğimiz koca bir eğitim – öğretim yılı boyunca öğrenci,öğretmen ve idarecilerimiz kadar sizler de yoruldunuz. Öğretmenlerimize  her zaman destek oldunuz,tatilde  de desteğinizi sürdürüceğinize canı yürekten inanıyorum. Öğrenicilerimizin karneleri sizi üzmesin. Ebeveynlere düşen görev çocuklarımızın yolunu açmaktır.Unutmamalıyız ki karne asla bir amaç değildir, başarılarımızı değerlendirmek için bir araçtır. Çünkü karne çocuklarımızla birlikte kendimizi de değerlendirme fırsatı verecektir.

       Çocuklarımıza tatil boyunca ders çalışmalarının yanında sosyal faaliyetlere katılmaları konusunda teşvik edici olacağınızı umuyorum. Bu faaliyetlerde çocuklarımızı yalnız bırakmayalım. Katkılarınız için sizlere de teşekkür ediyorum.

 

        2016-2017 Eğitim- öğretim yılını başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi tebrik ediyor,tüm öğretmen ve öğrencilerimizin verimli bir tatil geçirmelerini diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.