AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN, Teftiş Kurulu Başkanı Halil SEVGİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz Hikmet TUNCER, Gürbüz BIDIK, Mustafa AKÇİL ve 17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla Bolvadin Öğretmenevi toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı...

       Toplantıda Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Derviş ÖZKOL Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çalışmalarını özetleyen brifing sundu. Ardından Teftiş Kurulu Başkanımız, Müdür Yardımcımız ve ilgili şube müdürlerimiz sorumlu oldukları birimlerle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizi bilgilendirdiler.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN gündem maddeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. İl ve ilçelerimizdeki başarıyı artırmak için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin sorunlarını dinleyen YALÇIN, bakanlığımızın  ikili eğitimden normal eğitime en geç 2019 yılında geçilmesi talimatı  gereği çalışmaların hızla yapılmasını gerektiğini belirtti. Ayrıca bakanlığımızın okulöncesi eğitimi zorunlu hale getirilecek  olması nedeniyle Afyonkarahisar pilot bölge seçildiğini ve  alt yapı çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini hatırlattı. Mesleki eğitim ile ilgili değişikliklerin yakından takip edilerek çalışmaların planlı bir biçimde yürütülmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi. DYK’ların en verimli biçimde yapılması gerektiğini belirtirken Halk Eğitim Merkezlerinin tüm alanlarda  kurs açmasını ve okul idareleri tarafından bu kursların desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Okullarımızdaki öğretmen ve idarecilerle periyodik toplantılar yapılarak eğitim –öğretim kalitesinin  artacağını ifade ederek başarı tek başına  aşılacak bir duvar değildir ancak başarıyı sağlam bir ekiple yakalayabiliriz sebeple tüm idarecileri tüm öğretmen ve personelimizle iyi ilişkiler kurup ekip başarısını sağlaması gerektiğinin altını çizdi.

 

        Bolvadin Belediye Başkanımız İl Milli Eğitim Müdürümüze, şube müdürlerimize,  İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu,eğitim –öğretimin çok önemli olduğunu bu konuda üzerine düşen görevi gururla yapacakları belirtti. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katılımcılara  teşekkür etmesiyle sonlandırıldı. sonlandırdı.

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.