AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Genelindeki Tüm Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımız ve Kurumlarımızın Müdürleri İle 2023 Vizyon Belgesini Değerlendirdik…

İlimiz Genelindeki Tüm Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımız ve Kurumlarımızın Müdürleri  İle 2023 Vizyon Belgesini Değerlendirdik…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, İlimiz Genelindeki Tüm Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımız ve Kurumlarımızın Müdürlerinin katıldığı toplantıda, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları’nda öğrenim görmekte olan öğrencilerin genel başarı durumlarının değerlendirilmesi, öğrenci devamsızlıklarının azaltılması,2023 Vizyon Belgesinin değerlendirilmesi, yürütülmekte olan projelerin gözden geçirilmesi ve eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili uygulamada birlikteliğin sağlanması konuları görüşüldü.

Afyon Lisesi Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN okul müdürlerimize hitaben yaptığı konuşmada; “Afyonkarahisar da 60 tane Mesleki Teknik Kurumumuz var. Eğer ülkemiz üretecekse, ülkemiz gelişecekse, dünya üzerinde söz sahibi olacaksa Mesleki Teknik Liselerimizin mutlaka bunda büyük katkısı olacak. Bu anlamda 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin açıklanması ile umutlarımız daha da yükseldi. Burada sizlerin asıl olarak vizyonda bizde varız kanaatiyle harekete geçmeniz Meslek Liseleri ile ilgili algının değiştirilmesi için olmazsa olmazlarımızdandır. Bu algıyı  değiştirmek için okullarımızdaki işleyişin niteliğini, cazibesini, çekim kuvvetini arttırmalıyız. Atölyelerimizin işlerliğini geliştirerek her alanda yetiştireceğimiz nitelikli öğrencilere verilen teorik bilgilerin yanı sıra, uygulama aşamasında sanayi ve ticaret sektörleriyle yakın ilişkiler kurarak öğrencilerimizi istihdam etmek asıl hedefimiz olacak. İnşallah bu hedeflerimizi el birliği ile gerçekleştireceğiz. Hepinize şimdiye kadar yaptığınız çalışmalar için teşekkür ediyor, gayretle yapacağınız yeni çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

25-12-201825-12-201825-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.