AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı…

İlimizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı…

24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlamaları , İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Kocatepe Parkı Atatürk Anıtı´na çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu  ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi. Rehberlik Araştırma Merkezi´nde Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz tarafından hazırlanan program ile kutlamalara devam edildi.

Programa Afyonkarahisar  Valisi Mustafa TUTULMAZ’ın yanı sıra Mersin Milletvekilimiz ile Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali ÖZKAYA, Gültekin UYSAL ve Ali Cumhur TAŞKIN, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir ŞAN, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Cumhuriyet başsavcısı Mustafa ÇELENK, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar KÖKEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda emekli öğretmenler adına Hacer GENÇ ve ardından Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarından işadamı Ömer COŞGUN birer konuşma yaptılar. Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “24 Kasım 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Lakin sadece 24 Kasım günleri vesilesi ile hatırlanmaz öğretmenler. Her gün her an bir akıllarda belirip, anılar arasından çıkıp gelir oturur bir dost sohbetinde kahve içilen masamızın en kıymetli köşesine. Anlatılan duygu yüklü anıların ardından onu çok sevdim diyerek tamamlanır cümleler. Sevgiyle hatırlanan öğretmenler olmak istiyorsak ,yeni Büyük Türkiye’yi kuracak, var edecek nesiller yetiştirmek istiyorsak, yüreğimizi ortaya koyarak, gece gündüz demeden tüm çabamızı ve fedakarlığımızı göstererek çalışmamız gerekmektedir. Bu gayreti gösterecek inanç ve güç sizlerde mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin gününü en içten duygularımla kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklar dilerken ebediyete irtihal eden şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Ardından İlimiz gazeteci-şairlerinden İhsan Akbel BAYRAMOĞLU öğretmenler günü için yazdığı şiiri okudu. Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik ve Elektronik alanı öğretmenlimiz Mehmet Ali BİRSEN ney dinletisi sundu. Programda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında emekli olan Milli Eğitim mensuplarına , Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ tarafından ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verildi.24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programının devamında Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Halit DAŞLICA tarafından Mevlana’nın “Etme” adlı şiiri okundu. Mesleğe yeni başlayan öğretmen adayları tarafından “Öğretmenliğe Giriş Andı” okundu. Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin müzik dinletisi ve akabinde “Beni Öğretmen Yetiştirir” konulu sunumu izlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile voleybol turnuvasında dereceye girenlere ödüllerini n Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ  ve diğer protokol üyeleri tarafından verilmesiyle tören sona erdi.

24-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.