AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı…

İlimizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95´inci yılı, program çerçevesinde Kocatepe  Parkı Atatürk Anıtına Çelenk konulmasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü Kutlama Programı kapsamında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ  yaptı. Afyon Anadolu Lisesi öğrencisi Rümeysa Seçen tarafından okunan ‘Akdeniz’e Doğru’ şiiri, Kamil Ulu tarafından okunan ‘Bu Vatan Kimin’ şiiri ile yerel şairimiz Mehmet Yiğit tarafından okunan ‘29 Ekim’ konulu şiir izleyenleri coşturdu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Halkoyunları ekibinin gösterisiyle devam eden programda Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın konseri ve Afyonkarahisar Belediye Mehteran Takımı’nın gösterisi ile izleyiciler Cumhuriyetin kazanıldığı ve temellerinin atıldığı topraklarda bu zaferi coşkuyla tekrar yaşadı.

Törenin devamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen ‘Cumhuriyet ve Milli İrade’ konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmaları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri protokol üyelerince verildi. Rahmiye Sare Palalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bandosu eşliğinde askeri birlikler, gaziler, şehit yakınları, sporcular ile öğrencilerin katılımıyla tören geçişi yapılarak program sona erdi.

30-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.