AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı...

İlimizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı...

 

Törene Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Milletvekilleri Burcu KÖKSAL, Mehmet TAYTAK, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman ALP, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, askeri ve mülki erkan, il müdürleri, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü Kutlama Programı kapsamında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ yaptı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajının okunmasının ardından Afyon Lisesi öğrencilerimizden Ahmet YARBAŞI "29 Ekim" adlı şiirini okudu. Afyon Lisesi öğrencilerimizin "Cupsong" gösterisi protokol üyeleri ve vatandaşlarımız tarafından ilgiyle izlendi.

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Halk Oyunları Ekiplerinin gösterilerini takiben Afyon Lisesi öğrencimiz Rabia KUŞ "Cumhuriyet Gelirken" adlı şiiri seslendirdi.

 

96. yıl kutlamaları kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Sanatçılarının konseri ile devam eden programda Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımının gösterileri izlendi.

 

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programın son bölümünde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "Cumhuriyet" konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimiz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerimize protokol üyelerimizce ödülleri verildi.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı tören geçişi ile sona erdi.

29-10-201929-10-201929-10-201929-10-201929-10-201929-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.