AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizden TÜBİTAK Proje Başvurularında Büyük Başarı...

İl  Millî   Eğitim  Müdürlüğü   olarak  TÜBİTAK  proje  başvurularında  çıtamız   her   yıl  biraz  daha yükseliyor.
İlimizden TÜBİTAK Proje Başvurularında Büyük Başarı...

               47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında Ocak ayı içerisinde Ortaöğretim kurumlarımızca toplam 345 proje başvurusu yapılmıştı. Bu başvuru sayısı ilimizi geçen yıl olduğu gibi bölgesinde 2. sıraya yükseltmiştir. İlimiz Eskişehir bölgesinde bulunmakta olup Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Bilecik ve Afyonkarahisar’dan oluşmaktadır.

Bu yıl TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Değerler Eğitimi olmak üzere 12 branştan başvuru alınmıştır.

İlimiz 2013’te 21, 2014’te 168, 2015’te 294 olan proje başvuru sayısını 2016’da 345’e yükseltmiştir. Yine yıllara göre Bölge Sergisine gönderdiği proje sayısı da 2013’te 2, 2014’te 7 ve 2015’te 11 iken 2016’da 13’e yükselmiştir. İlimiz proje başvuru sayısını nicelik olarak artırırken beraberinde projelerin niteliğini de artırmaktadır.

Ekli listede Bölge sergisine gidecek projelerimizin bilgileri bulunmaktadır. Bölge sergisine gidecek Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder ve başarılarını Türkiye Finalinde dereceye girerek taçlandırmalarını temenni ederim. Ayrıca 345 proje başvurusu yapan öğretmen, öğrenci ve okul yöneticilerimize teşekkür ederim.  

                                                                                                 Metin YALÇIN

 

                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü


2016 yılı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge sergisine davet edilen projeler listesi için tıklayın...

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.