AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlama Programı...

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı 29 Eylül 2015 Salı günü saat 9.00’da Kocatepe Anıtı’naÇelenk Sunma Töreni ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından saat 10.00’da Oruçoğlu İlköğretim Kurumu’nda programa devam edildi.Törene Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Lütfi AKGÜN, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, Oruçoğlu İlköğretim Kurumu öğretmen,öğrenci ve velileri katıldılar.
İlköğretim Haftası Kutlama Programı...

 

      

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Okul Müdürü Yıldıray ŞARK açılış konuşmasını yaptı.Öğrencilerin şiir okumasıyla devam eden programda Millî Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN ve Vali Yardımcısı Sayın Erhan GÜNAY konuşmalarını sundular. Metin YALÇIN “Kalkınma ve gelişme yolunda ülkelerin en büyük gücü eğitimli, nitelikli,çalışkan insan varlığıdır.” diyerek eğitimde ailelere de büyük görev düştüğünü vurguladı.Vali Yardımcısı ise konuşmasında öğretmenliğin hem zorlukları hem güzellikleri barındırdığını belirtti. Yeni Eğitim Öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle yapılan konuşmalardan  sonra Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl  Halk Sağlık Müdürlüğü arasındaki “ Okullarda Fiziksel Aktivitenin Artırılması İş Birliği Protokolü” kapsamında ilimizdeki 4 okula bisiklet dağıtıldı.Bisikletleri okulları adına kulüp öğrencileri aldı. Öğrencilere bisikletlerini Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY,Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN ve Millî Eğitim Müdürü Metin YALÇIN hediye  ettiler.

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın  öğretmenler odasında okul öğretmenleri ile sohbetinin ardından  tören sona erdi.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.