AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası ve Yeni Eğitim- Öğretim Yılı Mesajı...

2016-2017 eğitim -öğretim yılına Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaklaşık 841 okul, 8164 öğretmen ve 133.000 öğrenciyle başlıyoruz. Başladığımız öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor ve  başarılar diliyorum. Okullarımızın eğitim öğretime hazırlanmasında emeği geçen ekibime  de ayrıca teşekkür ediyorum. 
İlköğretim Haftası ve Yeni Eğitim- Öğretim Yılı Mesajı...

        Eğitim -öğretime ilk adımlarını atan minik öğrencilerimiz, okullar sizin yeni ve sıcak yuvalarınız  olacaktır.Okuma -yazma öğrenerek bilginin uçsuz bucaksız dünyasına girip bilginin ışığında aydınlanacaksınız. Sosyal ilişkilerinizi sınıflarda arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle geliştireceksiniz. İnsanlığa,ülkenize yararlı olmak için yeni bir yola çıkıyorsunuz.Bu kutlu yolda öğretmenleriniz ve aileleriniz sizin  en büyük rehberiniz olacaktır.

          Sevgili öğrenciler, bu sene ilk dersimiz ülkemizi bölmeye ve parçalamaya çalışan düşmanlarımızın uşaklığını yapan içimizdeki vatan hainlerinin 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı milletimizin verdiği büyük bir milli iradeye sahip çıkışımız olacak. Bu öyle bir demokrasi dersi ki konusu ülkemizin ve milletimizin istiklal ve istikbalimizi kazanma savaşı tüm dünya için hayranlık uyandıran bir kahramanlık destanıdır. Bu demokrasi dersini hiç bir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. İşte buradan da anlayacağımız gibi eğitim-öğretim yalnızca okulda gerçekleşen bir olgu değildir. Eğitimde okulun yanında çevrenin de etkisi bir hayli fazladır.Biz millet olarak her bir öğrencimiz için gerekli ve yeterli şartları sağlayarak çocuklarımızı daha sağlam yetiştireceğiz.

       Değerli öğretmen arkadaşlarım, öğrencilerin eğitiminde öğretmen,yöneticilerin ve  velilerin de öğrenciler için önemli biçimde model oldukları unutulmamalıdır. Genç nesilleri şekillendiren,onlara yol gösteren biz büyükleriz.İhtiyacımız olan geleceği kendi ellerimizle çiziyoruz.Ülkemizin umudu olan öğrencilerimizi hem akademik açıdan hem de ahlaki açıdan donanımlı hale getirmeliyiz.

       Saygıdeğer veliler, çocuklarımızın çıkmış olduğu bu kutlu yolculukta  en büyük destekçilerinin sizler olduğunu asla unutmayınız. Her zaman öğretmenleriyle iletişim halinde onların yanında olmanız onlara çok olumlu katkılar sağlayacaktır.

        Sınavlara hazırlanarak yoğun  bir maratona giren öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Bu zor süreçte tüm velilerimize öğrencilerimize karşı  anlayışlı,sabırlı ve hoşgörülü davranmalarını tavsiye ediyorum. Bunun yanında her şeyin sınav olmadığını aklımızdan çıkarmamalı, onları daha sağlıklı nesiller olarak yetişmeleri için gereken şeyleri de ihmal etmemeliyiz.

       Ülkemizin bugün içinde bulunduğu hassas dönem hepimize net bir biçimde gösterdi ki;gençlerimizin her anlamda donanımlı,yetenekli ve akıllı olması gerekli.Öğrencilerimizin ahlaki değerlere sahip olmaları, milli ve manevi değerleri benimsemeleri, vatanına ve milletine bağlı gençler olarak yetişmeleri çok önemlidir. Gençlerimizin bir takım haince tuzaklara düşmemesi için, Öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin ve velilerimizin  çok ama çok dikkatli olmaları ve hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

     Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerime,öğretmenlerime, yöneticilerime ve milli eğitim personelime hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum. 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.