AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri...

Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Yönetimi Şubesi tarafından organize edilerek, Müdürlüğümüz çalışanlarına yönelik olarak verilen 12 saat süreli “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” ninbirinci ve ikinci kısmı 06-08/07/2015 tarihleri arasında A Sınıfı İş Güvenliği UzmanıLütfi BOYACIOĞLU tarafından Afyonkarahisar Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapılmaya başlandı. Üçüncü ve dördüncü Kısım eğitim ise 20-21/07/2015 Temmuz 2015 tarihinde Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri...

 

 

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında İş Sağlığı ve  Güvenliği Birimi oluşturan İl Milli Eğitim Müdürlüğü  kendi bünyesinden İş Güvenliği Uzmanı öğretmenleri görevlendirmek suretiyle Kanunun gerektirdiği adımları atmaya başladı. Öncelikle kendi çalışanlarından başlayarak, 40’ar kişilik gruplar halinde tüm idareci, öğretmen, stajyer öğrenci ve tüm çalışanlara da verilerek yaygınlaştırılacak olan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek. Söz konusu süre içerisinde  çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nungereklerine ilişkin farkındalık oluşturularak bilinçlilik düzeylerinin arttırılması, aynı zamanda yapılan çalışmalarda etkinliliğin ve verimliliğin yükseltilmesinin hedeflendiği, yeniliğe açık kurumların vizyonlarının daima ileriye dönük olacağının vurgulandığı eğitimler sonunda da  İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun diğer gereklerinin yerine getirilmeye hızla başlandığı ve çalışmalara devam edileceği belirtildi.

 

   

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.