AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif”i Anma Programı Yapıldı...

“İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif”i Anma Programı Yapıldı...

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yıl dönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı Rehberlik Araştırma merkezi konferans salonunda yapıldı.

Süleyman Demirel Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan törene Vali Mustafa TUTULMAZ,  İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir ŞAN, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ÖZEL,  İdare Mahkeme Başkanı Osman AKCAN,  Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ, Vali Yardımcıları Erhan GÜNAY ile Dr. Adem USLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, il kurum yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürü Ömer YALINKILINÇ yaptı.

“15 Temmuz’dan Afrin’e” isimli slayt gösterimi ile devam eden törende okul öğrencilerinden Ebrar ELEREN tarafından ‘Ordunun Duası’ adlı şiir okundu. Daha sonra Milli Şair Mehmet Akif’in hayatına ilişkin video izlenildi.

Programın devamında okul öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo ve ‘Bir Milletin Ruhu İstiklal Marşı’ adlı piyes izleyenler tarafından coşkuyla alkışlandı.  İstiklal Marşının kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma günü töreninde Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Korosu tarafından seslendirilen Mehmet Akif ERSOY’un “Bu Vatan Batmayacaktır” ve “Çanakkale Şehitlerine” şiirlerinin müzikle seslendirilmesi izleyicilerden yoğun alkış aldı.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle İlkokul, ortaokul ve liseli öğrenciler arasında düzenlenen İstiklal Marşı’nı ezbere okuma, resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giden öğrencilere ödüllerinin Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından verilmesi ile program sona erdi.

12-03-201812-03-201812-03-201812-03-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.