AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Dağıtım Töreni Emirdağ İlçemizde Gerçekleştirildi...

Karne Dağıtım Töreni Emirdağ İlçemizde Gerçekleştirildi...

2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi. Afyonkarahisar  Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Kaymakam Vekili Abdüssamed KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU, Gömü Belediye Başkanı Hakkı TEKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gürkan EMEKSİZ Emirdağ ilçemiz Mithatpaşa Ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerimizin heyecanına ortak oldu.

Afyonkarahisar  Valimiz Mustafa TUTULMAZ , İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyelerimiz Karne Dağıtım Töreni öncesinde 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde Emirdağ Belediyesi, Sivil Toplum Örgütleri ve Mithatpaşa Ortaokulumuz işbirliğiyle oluşturulan Türkçe-İngilizce Sokakları ile Obeziteyle Mücadele Parkurunun açılışlarını gerçekleşirdi. Protokol üyeleri  Obeziteyle Mücadele Parkur 'unu inceleyerek, test etti. Okul koridorlarının öğrencilerin eğitimleri ve daha iyi öğrenmeleri için çeşitli materyallerle donatıldığı sokaklar da beğeniyle incelendi. Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ bu örnek uygulama dolayısıyla emeği geçenleri tebrik etti.

Daha sonra sınıfları ziyaret eden Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyelerimiz, öğrencilerimize karnelerini takdim ederek tatil süresince bol bol dinlenmelerini, eğlenmelerini, fırsat buldukları anlarda kitap okumalarını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Yeni bilgilerle donandığınız bir eğitim öğretim dönemi geçirdiniz. Öğrendiğiniz her yeni bilgiyi tecrübeye dönüştürüp hayatınıza kazanç sağladınız. Yalnızca akademik anlamda değil sosyal ve kültürel alanlarda da kendinizi geliştirdiniz. Öğrenip hayatınıza kattığınız bilgileri pekiştirip, eksiklerinizi gidermek için sınavlara girdiniz. Karnelerinizde düşük notlar varsa moralinizi bozmasın. Çünkü eksiklerinizin farkına vararak biraz daha gayretle ve öğretmenlerinizin de desteğiyle bu notlarınızı ikinci kanaat döneminde yükseltme imkânınız bulunmaktadır. Bunun için özellikle yarıyıl tatilini çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Öncelikle bir kaç gün dinlendikten sonra kendinizi çok yormadan daha çok sosyal faaliyetlere ve kitap okumaya zaman ayırarak değerlendirmeniz faydalı olacaktır. Geleceğimizi sizin tertemiz yüreklerinize emanet ettik. Her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz. Sizlere güveniyor sizlerle gurur duyuyoruz. Sizi yetiştiren velilerimize ve fedakarlık etmekten kaçınmayan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum " dedi.

Ardından protokol üyelerimiz Hayırsever Ali Rıza KARA ve eşi Hava KARA tarafından yaptırılan Ali Rıza ve Hava Kara Anaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi. Hayırsever KARA çiftini eğitime yaptıkları yatırımdan, eğitime verdikleri önemden dolayı kutlayan Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ; "Hayırseverlerimizi doğup büyüdükleri memleketlerine bir şekilde bu hizmeti vermelerinden dolayı da tebrik ediyorum. Gerçekten hayırsever olmak kolay değil. İnsanoğlu kazancını vermekte biraz çekingendir. KARA çifti yıllarca yurtdışında yaptıkları kazançlarından artırdıkları paralarla bugünlere geldiler ve bu yatırımı yaptılar. Emirdağ'a olan vefalarını, eğitime olan vefalarını gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimizi yeni yatırımlar yapmaya davet ediyorum" dedi.   

Karne dağıtım törenin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaretiyle program sona erdi.

17-01-202017-01-202017-01-202017-01-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.