AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumaştan Hayaller Projesinin Protokolü İmzalandı...

Kumaştan Hayaller Projesinin Protokolü İmzalandı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde düzenlenen protokol imza törenine,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, Defacto Perakende Ticaret A.Ş. Yöneticileri Cenk YAPICI ile Mehmet KOYUN, İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Meral YILMAZ, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz İlknur TUTUMLU katıldı.

Kumaştan Hayaller projesi, Türkiye'nin Sosyal Sorumluluk Projesi olup; Defacto'nun fabrikalarından çıkan üretim fazlası kumaşlar, Milli Eğitim Müdürlüğümüze  bağlı  Moda ? Tasarım ve Çocuk Gelişimi alanı bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimize gönderilecek, Moda ? Tasarım ve Çocuk Gelişimi alanında okuyan öğrencilerimiz bu kumaşları ve aksesuarları uygulama derslerinde diledikleri şekilde kullanarak hem el becerilerini geliştirerek üretime katkı sağlayacak hem de sosyal sorumluluk çerçevesinde Kanserli Çocuklara Umut Vakfı' na destek sağlayacaklar.

Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Öğrencilerimiz Defacto Perakende Ticaret A.Ş. tarafından gönderilen kumaşları kendilerine özgün olarak tasarlayıp, ürettikleri tasarımlardan dilediklerini Defacto' ya iletecekler. Üretilen giysiler Kumaştan Hayaller standı olan İstanbul Levent ve Balıkesir Edremit'teki mağazalarda satışa sunulacak. Buradan elde edilen gelirin tamamı ise Kanserli Çocuklara Umut Vakfı'na bağışlanacak. Böylece üretim fazlası kumaşlar değerlendirilerek; öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilinci kazandıracak, geri dönüşüm ve toplumsal fayda konusunda öğrencilerimizde farkındalık oluşturacak. Defacto Perakende Ticaret A.Ş. Yetkililerimize projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Protokol hepimiz için hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Tören Kumaştan Hayaller Projesinin Protokolünün taraflarca imzalanmasının ardından sona erdi.

13-09-201913-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.