AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurban Bayramı Kutlama Mesajı...

Kurban Bayramı Kutlama Mesajı...

         Kurban Bayram´ı Hz.İbrahim´in oğlu İsmail´i Allah´a kurban edebilecek kadar Yaradanına teslim olmasıyla Rabbimizin İslam âlemine bahşetmiş olduğu bir lütuftur. Peygamberin teslimiyetinin, sabrının simgesidir. Kurban Bayram´ı bedende ruhu idrak edişimizdir, bize dünyada misafir olduğumuzu hatırlatır. Rabbimiz bu bayramda dünyada herşeyin sonunun olduğunu ve mülkün sahibinin yalnız ve ancak Allah´ın olduğunu bize iliklerimize kadar hissettirir.

         Kurban Bayram´ı vesilesiyle kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma, cömertlik ve yoksulla hemhal olmak gibi hassas değerler canlanır kalplerde. Bu bayramda hepimiz toplumsal değerlerimizi bir kez daha yeniden hatırlamalıyız. Kurban Bayram´ıyla bize yüreklerde merhamet ateşini yakmak fırsatı verilmiştir. Ruhlarımızı Allah´a adarken böyle zamanlarda onun garip kullarını da unutmamalıyız. Kurban ibadeti sadece maddi anlamda mazlumu koruyup kollamak değil, onları manevi anlamda da desteklemektir.Onları kucaklamalı,onlara kol kanat germeli ve İslam coğrafyasında kan akarken ,zulüm gören müslüman kardeşlerimizi de dualarımızla da unutmamalıyız. Unutulmamalıdır ki ;Hz.İbrahim Allah için canını, malını ve dünya üzerinde en kıymetli neyi varsa feda etmekten kaçınmamıştır. Biz de Allah için İslam aleminin, ülkemizin huzur ve barışı için elimizden gelen tüm çabayı göstererek bu kutlu yolda ilerlemeliyiz.

       Kurban Bayram´ı aynı zamanda yeniden doğmak fırsatını vermiştir insanoğluna. Hac ibadeti sırasında, Sefa Merve arasında say yaparken, tavafta doğru adımlar atarken ruhların günahlardan arınarak yeniden doğduğu gibi. Hac ve kurban yeniden doğuşun adıdır.

       Kurban Bayram´ını selamlaşarak, kucaklaşarak, paylaşarak çok sıcak duygular yaşayarak, bayram sevincimizi paylaşmalı ve evimizin bereketi aile büyüklerimizi, yuvamızın neşesi çocuklarımızı, dostlarımızı, öksüzleri ve yetimleri de bu bayramda unutmamalıyız.

 

      Bayram´ın kutlu mesajıyla gönüller arasında köprü olan Kurban Bayram´ınızı en içten duygularla kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.