AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Münazara Ligi, Final Maçları İle Sona Erdi…

Öğrencilerin sahip oldukları bilgileri doğru ve yerinde kullanmalarını, sebep-sonuç ilişkisi kurabilmelerini, eleştirel düşünme alışkanlığı kazanarak savundukları fikirleri hoşgörüyle ifade etmeleri  amacıyla Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Liseler Arası Münazara Ligi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katıldığı final maçlarıyla sona erdi.
Liseler Arası Münazara Ligi, Final Maçları İle Sona Erdi…

 Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan Münazara Ligi Final Maçlarına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Final maçları öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Münazara Ligi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen, 3 eğitim-öğretim sezonundan beri devam eden bir projedir. Merkez ve merkeze bağlı ilçelerden resmi ve özel 54 lisenin katılımıyla gerçekleşen lig, eş zamanlı maçlarla 6 turda sona erdi.54 okul 54 takım ve öğrencileri; münazara koçlarıyla birlikte Münazara Ligi maçlarına hazırlanmış ve çekişmeli maçlar yapılmıştır. Her maçta 4 jüri, toplamda 42 jüri üyesi öğretmenimiz, gönüllü olarak özveri ile maçları yönetti. Geleceğin ümit vaat eden gençleri, Münazara Ligi Maçları ile 2023 Vizyonunun dayandığı eleştirel düşünmeyi, farklı vizyonlardan bakabilmeyi, özgürce ve özgüvenle kendini ifade etmeyi, hoşgörülü ve saygılı olmayı öğrendiler. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Afyon Lisesi ve Anafartalar Anadolu Lisesi arasında gerçekleşen final maçı sonunda, Münazara Ligi birincisi Afyon Lisesi olmuştur. Anafartalar Anadolu Lisesi ikinci, Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın dereceye giren okullarımıza ödül takdimi ile program sona erdi.

 

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.