AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif ERSOY’u Şiirleriyle Andık...

Mehmet Akif Ersoy’u ölüm yıldönümünde şair şiirleriyle ve  bestelenen  eserleriyle anıldı. 
Mehmet Akif ERSOY’u  Şiirleriyle Andık...

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde tüm şehitlerimiz için  Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı.Besteci Ali ALTIN bestelediği Ordunun Duası,Birlik Şiiri gibi şiirlerden oluşan müzikali Süleyman Demirel Fen Lisesi,Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,Atatürk Anadolu Lisesi,Afyon Lisesi,Kamil Miras Anadolu Lisesi,Gazi Mesleki ve Teknik Lisesi,Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine sundu.

        Program açılışında İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN  Mehmet Akif ERSOY’u  özlem ve hasretle andığımızı belirtti. Ülkemize sahip çıkmalıyız, vatan aşkımızı  AKİF’in  mısralarından aldığımız güçle daha da kuvvetlendirmeliyiz. Mehmet  Akif ERSOY’ un fedakarlıklarını unutmamalıyız onun çizdiği yolda ilerlemeliyiz diyerek Büyük şairimizi rahmetle andığını sözlerine tekrar ekledi.

 

       Müzikal sırasında AKİF’in 7 adet eseri icra edilirken öğrencilerimizin eserlere coşkuyla katıldıkları görüldü.Program bitiminde  Besteci Ali ALTIN İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ı makamında ziyaret etti.

27-12-201627-12-201627-12-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.