AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri İçin Önemli Proje…

Meslek Liseleri İçin Önemli Proje…

Afyonkarahisar Valiliği himayesinde ve Afyon Kocatepe Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında, Yerli Yeşil Yeni-Eğitim Modülü ile projeye bölgesel düzeyde de başlanmış oldu. Afyonkarahisar merkezli olarak başlayacak bu modül kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim farkındalığı ile ilgili bir dizi çalışma yapılacak. Proje kapsamında mesleki ve teknik eğitim veren liselerde söyleşiler, meslek liselerinde farkındalığın sağlanmasına yönelik Yerli Yeşil Yeni Kitaplıkları ve bu konu ile ilgili bir farkındalık festivali planlandı. Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ Proje Koordinatörü Doç. Dr. Murad TİRYAKİOĞLU ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN’ı makamında kabul etti. Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu tarafından yapılan sunum sonunda Yerli Yeşil Yeni-Eğitim modülünün Afyon merkezli olarak uygulanmasına karar verildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi, İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu ve bir grup öğrencisi tarafından 2017 yılında hayata geçirilen ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın başlangıç finansmanı ile uygulanmaya başlayan Yerli Yeşil Yeni Projesi, Türkiye’nin yerli üretim kapasite ve yeteneklerine ilişkin bir farkındalık ve tarihsel tecrübelere dayanan bir gündem oluşturma amacını taşıyor. Cumhuriyet’in ilk yıllarından başlayarak devam eden yerli üretim çabalarına ilişkin toplumsal algının ve farkındalığın çok düşük olması projenin en önemli motivasyonunu oluşturuyor.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.