AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlerimiz, Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlerimiz ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlerimiz, Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlerimiz ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başkanlığında yapılan toplantıya Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlerimiz, Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlerimiz ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlerimiz katıldı.

Okul Müdürlerimiz ile yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek il merkezi ve ilçelerimizde Mesleki ve Teknik Eğitimle ilgili yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirildi. 2023 Eğitim Vizyonu'nda Mesleki ve Teknik Eğitimin geliştirilmesine yönelik çalışmalar gözden geçirildi.

Toplantıda Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK gündem maddeleri hakkında bilgiler vererek Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün titizlikle üzerinde durduğu öğrenci devamsızlığının azaltılması için il çalışma planında yer alan etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Kimyevi ürünleri (Deterjan, Sıvı Sabun, Yüzey Temizleyici, Çamaşır suyu v.b.) ürettiğini ve satış aşamasında olduğunu, Mobilya Malzemelerinin ise Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ürettim aşamasına geçtiğini belirtti. İlçelerimizdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde de Döner Sermaye İşletmesi açılması ve ilçelerimizin şartlarına uygun alanlarda üretime geçilmesi için çalışmaların başlatılması gerektiğinin altını çizdi. YALÇIN, Mesleğim Hayatım Portalının aktif kullanılması ve verilerin güncellenmesi gerekliliğini belirterek 2-3-4 Haziran 2020 de yapılacak olan Proje Yarışmalarına azami ölçüde katılımın sağlanmasını istedi.

Her okulumuzdan Patent - Marka - tasarım - faydalı model alanlarından en az biri için başvuru yapılmasının gerekliliği üzerinde durulan toplantıda, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin 2020/ 2021 eğitim-öğretim yılında 111 erkek kontenjanlı pansiyon binası ile birlikte eğitime açılacağı belirtildi. Dolayısıyla ilçelerimizde de okulumuzun tanıtımı için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Toplantı okul müdürlerimizin dilek ve temennilerinin alınmasıyla sona erdi.

27-12-201927-12-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.