AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitime Bağlı Okul Müdürlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi...

Mesleki ve Teknik Eğitime Bağlı Okul Müdürlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başkanlığında yapılan toplantıya Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, Mesleki ve Teknik Eğitime Bağlı Okul Müdürlerimiz katıldı.

Okul Müdürlerimiz ile yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek il merkezinde Mesleki ve Teknik Eğitimle ilgili yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ile dönem sonunda yapılacak Proje yarışmaları değerlendirildi.

Toplantıda Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK gündem maddeleri hakkında bilgiler verdi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün titizlikle üzerinde durduğu konulardan; Mezun öğrencilerin takibi, Şanlıurfa da yapılacak olan 14. Uluslararası MEB Robot yarışması ile Gaziantep' te düzenlenecek olan TEKNOFEST gösteri ve yarışmalarına üst düzeyde katılımın sağlanması ve öğrenci devamsızlığının azaltılması için il çalışma planında yer alan etkinlikler hakkında açıklamalarda bulundu. Dönem sonunda yapılacak Proje yarışmaları için uygun zeminin hazırlanmasında ve gereken tedbirlerin alınmasında okul müdürlerimizin koordinasyonunun çok önemli olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, devamsız öğrencilerimizin takibinin çok önem arz ettiğini, Devamsızlığın %1 bile azaltılmasının eğitimimiz için büyük kazanç olduğunu ifade etti. Uluslararası ve ulusal yarışmalara katılım sağlanmasının ilimiz mesleki eğitiminde ve meslek lisesi öğrencilerimizde olumlu farkındalıkların kazanılacağı, yarışmaya katılan öğrencilerin yüreklerine dokunulması durumunda içindeki cevherin açığa çıkmasında öğretmenlerimizin büyük katkısının olacağını ifade etti.

YALÇIN; İlimizde 02/03/04 Haziran 2020'de gerçekleştirilecek olan il geneli proje yarışmasına çok değer verdiğini, bu sayede yeni icatların ve buluşların meydana gelebileceğini, öğrencilerin kendilerini ifade etme ve sorgulama yetilerinin gelişmesine yardımcı olacağı kanaatini dile getirdi.

Zafer Kalkınma Ajansının TR33 bölgesinde Dört ilde Mesleki ve Teknik Eğitimin kalitesinin geliştirmesine yönelik meslek liseleri için Hibe duyurusuna çıkacağını, okullarımızın azami ölçüde bu çağrıya başvuruda bulunmalarını istedi. Proje hazırlama, döner sermaye ve eğitimle ilgili diğer çalışma alanlarında okullarımızın birbirleriyle işbirliği yapmalarının okulun kalite ve gelişimine büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Ayrıca Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle buluşuyor projesi nin 2019 yılında yaptığı çalışmaların gayretli ve verimli olduğunu ancak bu yıl geçen yıldan daha fazla aileye ulaşarak onlara hem manevi açıdan hem de ekonomik açıdan katkı sağlandığını bizatihi fark ettiğini okullarımızdan gelen verilerle müşahede ettiğini belirtti.

Toplantı, okul müdürlerimizin dilek ve temennilerinin alınmasıyla sona erdi.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.