AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 19 Mayıs Mesajı...

Yüzyıllar  boyunca  atalarımızın  kanıyla satır  satır  yazdığımız şanlı   tarihimiz  destan  niteliğinde  pek  çok önemli mücadele ve zaferle  doludur. Bunlar arasında  önemli  bir  yeri  olan, ilk  adım  değerinde  bir  başlangıç  vardır  ki  bu gün,  özgürlük ve  bağımsızlık adına  hayatî  önem  taşıyan  bir  dönüm  noktası  olarak  tarihe  geçen   19  Mayıs  1919  günüdür. 
Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 19 Mayıs Mesajı...

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarının Samsun’a  çıkmasıyla  başlayan millî  mücadelemizin startının  verildiği  günün   97. yıl dönümünü  olan  bu  büyük  günü ve  “Atatürk´ü  Anma,  Gençlik ve  Spor Bayramı”nı  bir  kez daha  kutlamanın  sevincini  ve  kıvancını  yaşıyoruz.

Genç- yaşlı, çoluk  çocuk  erkek - kadın  demeden  hep  birlikte  büyük  bir coşku ile ve yurdun her  köşesinde  kutlamakta  olduğumuz  bu  gün,  öldü  gözüyle  bakılan  milletimizin ve kültürel  değerlerimizin yaşama  döndüğünün  ispatıdır.  19 Mayıs, askerî  zaferlerin,  siyasî, sosyal, ekonomik  ve  kültürel  alanlarda  büyük ve  bağımsız bir   Türkiye’nin   temellerinin   atıldığı   gün  olarak  zihinlerde   yer   tutmalıdır. Bu  günde alevlenmeye  başlayan  millî şuur,  kısa süre içinde bütün Anadolu’ya  yayılmış, millî mücadele ruhu gün  gün güçlenmiş ; bağımsızlık  ve  özgürlük meşalemizin sönmeyeceği, söndürülemeyeceği  ilan edilmiş  ve  milletimizin  millî-  manevî  değerlerinden  hiçbir  koşulda  vazgeçmeyeceği  bir  kez  daha  ortaya  konmuştur.

Sevgili Gençler,

Dillere  destan tarihimizle , milletçe elde ettiğimiz büyük ve onurlu başarılarla övünç duyup  gururlanırken bir  taraftan  da  ecdadımızın  her  türlü güçlük ve sıkıntıyı nasıl aştığını kavrayarak omuzlarımızdaki yükün ağırlığını, sorumluluklarımızın büyüklüğünü görmek, hissetmek  ve  ona göre çalışmak  durumundayız. Geçmişten hareketle geleceğe yönelik doğru değerlendirmeler yapmak, hedefler  belirlemek ve  bu  hedeflere  ulaşabilmek  için sizin  elinizdeki  anahtar, ruhunuzdaki   gençlik  ateşi  ve  tarihimizdeki   bu  onurlu  sayfalar  olmalıdır. 

    Ülke  ve  milletimizin  huzurlu  geleceğinin,  kalkınmanın, birlik ve dirliğimizin teminatı,   bugünümüzü  yarına  ulaştıracak  çelik  bağımız  sizlersiniz.  Bilinmelidir ki, sizlerin sürekli  kendinizi  geliştirerek,  çalışarak,  üreterek   sağlayacağınız  başarılar,   ülkemizin  mutluluğu ve refahının inşasında  tek yoludur. Yüreğinizdeki  vatan ve millet sevgisi, bağımsızlık ve özgürlük duygusu, çalışma ve başarma azmi ve iradesi milletimizin dünya durdukça varolacağının en büyük kanıtıdır.  Gençliğe verilen değer arttıkça toplumların gelişeceği  bilinciyle  sizlere   güveniyor  ve  sizlerle  gurur  duyuyoruz.

 

   Bu duygu ve düşüncelerle,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, cennet vatanımız  uğruna  canını  feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi, ülkemizin   huzurunu  muhafaza etmek  uğruna canlarını  feda  eden  terör  şehitlerimizi  rahmetle anıyor ; muhterem gazilerimize de  şükranlarımı  sunuyorum. Geleceğimizin  teminatı  olan gençlerimizin  ve  milletimizin   “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nı gönülden kutluyor, sevgi  ve  saygılarımı  sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.