AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı...

23  Nisan  1920   günü  Ankara’da açılan  Türkiye  Büyük  Millet  Meclisinden   yükselen  gür  ses;  tüm  dünyaya  bir  milletin  yıllar  süren  savaşlara  karşı  direnişini  ve    “ulusal egemenliği”  haykırıyordu.  Kahraman,  cesur,  vatanperver  Anadolu  insanının   yüreklere  sığmayan azim  ve  kararlılığının  ilanıydı  aynı  zamanda  bu  haykırış…
Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın  23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Kutlama  Mesajı...

    Bağımsızlık  aşkıyla  yeri  göğü  titreten  bir  neslin  torunları  olarak  biz  de   bu  günü atalarımızın  bize  teslim  ettiği  millî –manevî,  kutsal  değerlerimize     her  zaman  sahip  çıkmak  suretiyle  coşkuyla  kutluyoruz. Gazi  Mustafa Kemal  Atatürk’ün  çocuklara  armağan  ettiği  ve  dünyada  ilk  ve  tek  çocuk  bayramı  olan  23  Nisan  Ulusal Egemenlik  ve  Çocuk Bayramı  geleceği  kuracak  olan  dünya  çocuklarının  barış,  dostluk  ve  kardeşlik  bağlarının  temelini  attığı  bir  platformdur  aynı  zamanda.  Hem  ülkemiz  çocuklarına  hem  de  dünya  barışına  büyük  katkısı  olan 23  Nisan  Ulusal  Egemenlik  ve Çocuk  Bayramını  her  yıl  olduğu  gibi  bu  yıl  da  coşku,  sevinç  ve  heyecanla  kutlamanın   mutluluğunu  yaşıyoruz.

    Geleceğin  aydınlık  yüzü  sevgili  çocuklar,  sevgili  gençler,

    Siz  bizim  için  çok  kıymetlisiniz  ve  her şeyin en güzeline layıksınız. Okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve  teknolojiyi  yararlı  bir  şekilde  kullanan, millî ve manevî  değerlerine  bağlı, insan  haklarına saygılı, kendine güvenen  bireyler  olarak  yetiştiğiniz  müddetçe,  ülkemiz  ve  insanlık adına  büyük   başarılara  imza  atabilirsiniz  bunu asla aklınızdan çıkarmayın. Yeter  ki  sürekli kendinizi  geliştirmeye  çalışın. Başarmak için  yılmadan  çalışmaya  devam  edin…

     Bu duygu ve düşüncelerle, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, saygı  ve minnetle  anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, saygı  ve  selamlarımı  sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.