AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Ramazan Bayramı Mesajı...

Sevgi,  anlayış  ve  kardeşlik  duygularının  güçlendiği,  sosyal  yardımlaşma  ve  dayanışmanın doruğa  ulaştığı,  gönüllerimizin  manevî  iklimlere  yolculuk  yaptığı  ve  ruhlarımızın  huzur bulduğu  rahmet  ve  mağfiret  ayı  olan kıymetli  Ramazan  ayını  idrak  edip  geride  bırakarak  bir  Ramazan  Bayramı’na  daha  ulaşmanın  sevincini  yaşıyoruz.
Millî  Eğitim  Müdürümüz  Metin  YALÇIN’ın  Ramazan  Bayramı  Mesajı...

    Sıradanlaşan ve zorluklarla  boğuştuğumuz   günlük  hayatımıza büyük mutluluk ve sevinç katan neşeli  bayram günleri, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, güzel  duygu  ve  düşüncelerin  en  üst seviyeye çıktığı, kırık  kalplerin tamir  edildiği , sevgi  ve  saygının pekiştiği, herkesin  birbirine  hoşgörüyle  ve  samimi  duygularla   yaklaştığı   müstesna  günlerdendir. O  nedenle  Bayramların  kıymetini  bilmeli  ve   Nazar-ı  İlahîye  mazhar  olmaya  gayret  etmeliyiz.

     Bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakmalı  ve  birbirimizi muhabbetle  kucaklamalıyız. Huzurlu  bir hayata  yaptığımız  yolculukta  birbirimizin  elinden  tutmalıyız. Mutluluğu, tebessümü, bugüne dair sevinçlerimizi  ve  geleceğe  dair  umutlarımızı  paylaşmalıyız.  Sevinmek  kadar  sevindirmenin de büyük önem taşıdığı, gönüllerimizi  coşturan   Bayram   günlerinde, inancımızın  bize  gösterdiği en  güzel  yaşama  biçiminin  gereği olarak, aynı zamanda  Yüce  Rabbimizle  aramızdaki  bağı  kuvvetlendirmek  adına  büyüklerimizi, akrabalarımızı, dostlarımızı, yoksul, kimsesiz, hasta  ve  yaşlıları  ziyaret  etmeli  ve  Bayram  neşesini  onlarla  birlikte  yaşamalıyız.   Böylelikle  hem   bireysel anlamda  manevî   duygularımız   hem   de   toplumsal   iletişimimiz   güçlenecektir.

    Bu  duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’ nın ülkemize  ve  tüm  dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirmesini, milletimizin  huzur  ve  refahına, toplumsal  dayanışmanın  derinleşmesine, dünya  üzerinde  sevgi  ve  kardeşlik  bağlarının  kuvvetlenmesine  ve  İslâm  aleminde dökülen  gözyaşlarının dinmesine  vesile  olmasını  temenni ediyorum;  başta  çocuklarımız  ve  büyüklerimiz olmak  üzere   milletimizin ve  tüm  insanlığın  mübarek  Ramazan  Bayramı’nı  en  içten  duygularımla  kutluyor,  sevgi  ve  saygılarımı  sunuyorum.

 

                                                                                                                         Metin  YALÇIN

 

                                                                                                                İl  Millî  Eğitim  Müdürü

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.