AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanımız Ömer Can CÖMERT ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Okullarımızda Öğretmen ve Öğrencilerimiz İle Buluştu...

Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanımız Ömer Can CÖMERT ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Okullarımızda Öğretmen ve Öğrencilerimiz İle Buluştu...

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Ömer Can CÖMERT ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Merkezimizde bulunan okullarımızı ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle buluştu.

 Sırasıyla Merkez Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve İbrahim Evren  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi ziyaret eden Daire Başkanımız Ömer Can CÖMERT ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, okul idarecilerimizden eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Anasınıfı öğrencilerimizin etkinliklerini izleyerek onlarla sohbet etti. Öğretmenlerimizle buluşmalarında Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK'un selamlarını ileten Daire Başkanımız Ömer Can CÖMERT; "2023 eğitim vizyonu çerçevesinde muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefi doğrultusunda eğitim hedeflerimiz açıklanmış, bu hedeflere giden yol haritamızda belirlenmiştir. Bu kapsamda bu yıl tasarım beceri atölyeleri, müze ve okul dışı öğrenme imkânları, okul profili değerlendirme, Mesleki ve Teknik Eğitimde sektörle yapılan çalışmalar bu hedefler kapsamında çalışmalardan bazılarıdır. Bakanlığımızın temel stratejisi öğretmeni güçlendirmektir. Öğretmene sağlanan erişim imkânlarının çocuğa giden en kısa yol olduğuna, bu nedenle yeni kuşakların karşısına çıkan öğretmenlerin her açıdan desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi.

Daire Başkanımız Ömer Can CÖMERT ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğretmen ve öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek okul ziyaretlerini sonlandırdılar.

09-09-201909-09-201909-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.