AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilerimiz İçin İlk Atölyelerimiz Açıldı…

Minik Öğrencilerimiz İçin İlk Atölyelerimiz Açıldı…

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda  Orff Atölyesi, Hobi Atölyesi Ve Akıl Oyunları Kotlama Atölyeleri Açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Musa DİNÇGEZ ve okul müdürlerimiz katıldı.

Okul Müdürü Figen MEMİŞ İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a yaptığı bilgilendirmede;“2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusunda çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek amacıyla çocukların el becerilerini geliştirmek, yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlamak, bilinmeyen yeteneklerinin ortaya çıkarmak amacıyla okulumuzda Beceri Atölyeleri oluşturduk” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN açılış öncesi yaptığı konuşmasında 2023 Vizyon Belgesinin öneminden bahsederek;  “Türk eğitim sistemindeki bu anlayış değişikliğine ve dönüşümüne hep birlikte yön vereceğiz. Çocuklarımızın nasıl yetişeceği, ne kadar donanımlı olacağı bu vizyon belgesini sahiplenmemiz ve çabamızla doğrudan ilgilidir. Bugün okulumuzda açılışını yaptığımız beceri ve tasarım atölyelerimizi  ilimizde yaygınlaştırmak için çalışacağız. Eğitimde ekip ruhu çok önemlidir. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN kurdele keserek açtığı Orff Atölyesi, Hobi Atölyesi ve Akıl Oyunları Kotlama atölyelerini  gezerek öğrencilerimiz ile etkinlikler gerçekleştirdi.

Atölyelerde üretilen eserlerden oluşan serginin gezilmesiyle program sona erdi.

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.