AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilerimiz Trafik Kuralları Konusunda Yetişkinlere Örnek Olacaklar...

Afyonkarahisar Valiliği koordinatörlüğünde  İl Emniyet Müdürlüğü, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ´Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim´ projesi kapsamında trafik kuralları eğitimi alan 1. sınıf öğrencileri trafik polisi kimlik kartlarını törenle  aldılar.
Minik Öğrencilerimiz Trafik Kuralları Konusunda Yetişkinlere Örnek Olacaklar...

      Hoca Ahmet Yesevî  İlkokulunda 25  Mart 2016 Cuma günü 15.30’da gerçekleştirilen proje tanıtım ve trafik polisi kimliği  dağıtım programına Vali Yardımcısı Kamil KICIROĞLU, İl Emniyet Müdürü İbrahim ÖZEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, AKÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç Dr. Münevver CAN YAŞAR’ın yanı sıra  İl Millî  Eğitim Şube Müdürümüz  Gürbüz  BIDIK, Hoca  Ahmet Yesevî  İlokulu Müdürü  Abdullah DEMİR  ile öğretmenler  ve  öğrenciler katıldı.

 

       Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet ÖZER, ´Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim´ projesi hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı. Projenin amacı, gerekçesi, hedefleri ve uygulama  adımlarına  değinen ÖZER, Proje ile gelecekte trafikte yer alacak bilinçli ve duyarlı sürücü, yaya ve yolcular yetiştirmenin hedeflendiğini  söyledi.

 

       Daha sonra kürsüye gelen Vali Yardımcısı Kamil KICIROĞLU ise öğrencilerimizle  küçük bir  sohbet ederek başladığı  konuşmasında “ Bu salondan çıkarken ceplerinizde birer Polis Kimlik Kartı olacak. Bizler siz öğrencilerimizden şunları istiyoruz. Öncelikle sizler her ne olursa olsun trafikte kurallara uyacaksınız, trafik kurallarına uymayanları uyaracaksınız. Özellikle sizlerin ikazları, anneniz, babanız ve diğer büyükleriniz için ve aynı zamanda arkadaşlarınız için çok önemli ve hayatidir. Siz doğru bildiklerinizi ve doğru örendiklerinizi her zaman her yerde ısrarla söylemeye devam edeceksiniz. Böylece trafik kurallarına uymaya ve uydurmaya gayret edeceksiniz. Ben bu projenin geleceğin teminatı olan öğrencilerimize, ailelere, kurumlarımıza ve ilimize güzellikler ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, trafik polisi kimlik kartı almaya hak kazanan öğrencilerimize, kimlik kartlarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

 

          Konuşmalardan sonra Polis Memuru Murat ÇİTİL tarafından öğrencilere ´Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim´ sözü verdirildi.2015-2016 eğitim ve öğretim yılı boyunca 48 okulda, 3280 öğrencinin trafik eğitimi alacağı ´Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim´ projesi kapsamında trafik polisi kimlik kartı almaya hak kazanan öğrencilere Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu tarafından kartları ve proje bilgi kitapçığı verildi.

        

 

         Program trafik eğitimi sürecinde öğrencilerimize öğretilen kuralların bazılarının uygulamasının  yapıldığı  gösteri  ile   ile sona erdi

25-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.