AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı…

Dünyadaki gelişmiş birçok ülkeden önce Türk Kadını, Seçme ve Seçilme Hakkını 05 Aralık 1934 tarihindeki yasal düzenlemeler ile almıştır. Günümüz dünyasında toplumların gelişme düzeyini gösteren kriterlerden birisi de o ülkedeki kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir.
Müdürlüğümüz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı…

         Türk kadını tarihin her döneminde eşi, ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla en üst değere layık olmuş, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesinde saygıdeğer yerini almasını bilmiştir.

           Bugün, dünyadaki ve ülkemizdeki birçok olumsuzluğun nedeni, kadının sosyal hayattaki gerçek yerini alamamasından kaynaklanmaktadır. Bu üzücü olayların yaşanmaması ve kalıcı çözümü için başta Devletimiz ve ilgili kurumlar olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından bütün bireylere kadar herkese önemli görevler düşmektedir. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamakta en önemli unsur olan kadınlarımıza hak ettiği konumlarına ulaştırmamız bu anlamda başta biz eğitimcilere olmak üzere toplumun her kesimi için birinci görev olarak addedilmelidir. Haydi Kızlar Okula Kampanyası çerçevesinde toplumumuzun gözbebeği olan kız çocuklarımızın eğitim sistemine azami ölçüde dahil edilmeleri sağlanarak gelecek nesilleri şekillendirecek olan kadınlarımızın eğitimsiz bırakılmamaları amaçlanmıştır.

            Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü içtenlikle kutluyor, tüm kadınlarımıza sağlıklı ve mutlu bir dünya temennisiyle saygılarımı sunuyorum.

Metin YALÇIN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.