AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İlimizin Kültür Sergisi İçin Hazırlanıyor...

21 Mart  2016  Pazartesi günü  İl Millî  Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın başkanlığında eTwinning  “ İLİMİN  KÜLTÜR  ELÇİSİYİM”  proje  değerlendirme toplantısı yapıldı. 
Müdürlüğümüz İlimizin Kültür Sergisi İçin Hazırlanıyor...

      “İlimin Kültür Elçisiyim” Projesini okullarında uygulayan okul müdürleri  ile  Müdürlüğümüz ARGE birimi görevlilerinin katıldığı toplantıda Müdürlüğümüz tarafından Afyon il merkezi ve ilçelerinde  15  farklı  okulda  yürütülen "İlimin Kültür Elçisiyim " eTwinning  projesinin  6-7 Mayıs tarihlerinde Park Afyon’da düzenlenecek olan  proje sergisinin  hazırlıkları  ile   ilgili iş ve  işlemler  görüşüldü.  Proje kapsamında, Eylül ayından itibaren öğretmen ve öğrencilerin  yoğun  bir şekilde çalışarak “ İlimizin tarihî  simgeleri, mimarî özellikleri, ilde gerçekleşen hikayeler, efsaneler, İlimizin yemek kültürü, online yemek kitabı oluşturma, ülkemizin millî  ve dinî  festivalleri, unutulmaya yüz tutmuş  maniler, deyimler, yemekler ve  gelenekler, ilimin eski el sanatları, mahallesindeki en yaşlı kişilerle röportaj, ilimden veya bölgemden çıkmış değerler, kahramanlar” gibi konularda yaptıkları çalışmalar sergilenecektir. Kültürel  değerlerimizi oluşturan ögelerimizin somut bir şekilde sergileneceği, geçmişten günümüze bir bağ kurmayı amaçlayan bu nostaljik sergiye okullarımızın  maksimum  düzeyde katkı sağlamaları amaçlanmaktadır.

 

      Müdürümüz Metin YALÇIN sergi ile ilgili olarak yaptığı konuşmada  “eTwinning projelerinin yerelde tanıtılması ve okullarımızda yaygınlaştırılması  amacıyla   il merkezinde  ve  ilçelerimizde 7  aydır  uygulanan  bu  projenin finaline  geldik. Öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlayacağı bu sergi ile Afyon’un kültür değerlerini bilen, ilini sosyal -kültürel olarak en iyi şekilde tanıyan ve bunları tanıtmak için gerekli yeterlilik ve girişimcilik becerilerine sahip gönüllü kültür elçileri yetiştirmeyi amaçlıyoruz. İlimiz  genelindeki okullar arasındaki iş birliği, iletişim ve bilgi alışverişini güçlendiren, öğrencilerimize, aileleri ve öğretmenleri ile iş birliği içinde çalışma ortamı hazırlayan ve okulların sosyal yönlerini  de  vurgulayan  bu  projeye   okul  müdürlerimizin yeterli  katkıyı   sağlayacaklarına   inanıyoruz.” dedi.

22-03-201622-03-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.