AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN’ ın YGS Mesajı …

Sevgili Öğrenciler, Uzun çalışmalar sonucunda hayatınıza önemli bir yere sahip olacak ve geleceğinizle ilgili temelini atacağınız ilk adım olan Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavına 15 Mart 2015 Pazar günü gireceksiniz.
Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN’ ın YGS Mesajı …

          Çalışmalarınızın sonucunda sizlerin arzu ettikleri üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Bu kapsamda Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını hayatınızın herşeyi olarak düşünmeyiniz. Sınavdan korkmayınız ve heyecanlanmayınız. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz. Şimdiye kadar yaptığınız çalışmalarla başarılı olacağınıza dair kendinize güvenin ve rahat olunuz. Etrafınızda sizi sınavla ilgili kaygıya düşürecek ve telaşlandıracak ortamlardan uzak durunuz.

          Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS )sınavı sizin başarınızı ölçen bir sınavdır; sizlerde böyle düşünmelisiniz.

          Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını başarıyla geçeceğinize ve aynı başarıyı Haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girerek tekrarlayacağınıza inanıyorum. Sizlerde kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum.

           Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır.

 

Değerli Veliler,

           Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların olası yanlış tutum ve davranışları, onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır. Unutmayın ki Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavı çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

          Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca sınavlarda görevlendirilen bina sınav komisyonlarına, salon başkanı ve gözetmen arkadaşlarıma yapacakları bu çok önemli görevde de başarılar diler; bu mesajımızın okulunuzda görevli tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz ile okul-aile birliği kanalıyla velilerimize ulaştırılmasını rica ediyorum.

 

Metin YALÇIN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.