AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

29 Ekim 1923…  Yıllarca  süren  ve  çoluk çocuk, yaşlı- genç, kadın- erkek demeden milletçe verilen haklı, azimli ve onurlu  bir ölüm kalım mücadelesinin karanlık  gecelerinin gün  doğumu… Demokrasiye  ve  özgür yaşama atılan ilk adım… 
Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

29 Ekim 2015… Cumhuriyetimizin kuruluşunun  92. yıl dönümü… Bugün atalarımızın  hiç  gözünü kırpmadan, canları  pahasına verdiği  onurlu  savaşın ardından millî irademizi   kazanmamızın  bayramı… 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı!  Bugün  bizim  milletçe tek yürek olmamız gerektiğini, ancak birlik ve beraberlikle zorlukların  ve  savaşların üstesinden gelebileceğimizi bir kez daha  idrak ettiğimiz önemli bir gün. Bu anlamlı bayramı  Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklarda, Millî  Mücadelede önemli  yeri  olan  ilimizde  yaşamak  ayrıca  gurur  verici.

        Atalarımızın  bize emanet bıraktığı Cumhuriyetimiz’e,  dün olduğu gibi bugün de güçlü bir şekilde sahip çıkarak Cumhuriyet  Bayramı’nı kutlarken, öncelikle kanları toprağa karışmış ;  şanları yedi kat semaya yazılmış aziz  şehitlerimizi   minnetle anıyor ve hepsine Yüce  Rabbimiz’den rahmet diliyorum. Onların  hayatlarını  feda ederek kazandığı millî manevî  değerlerimize sahip çıkmalı  ve onları incitmekten  kaçınmalıyız. Hiçbir zaman bayram rehavetine kapılmadan bizim de  ülkemizin ve Cumhuriyetimizin devamlılığı ve bütünlüğü  için yapmamız gereken sorumluluklarımız olduğunu unutmamalıyız.Bu nedenle, biz eğitimcilere düşen en önemli görev; kutsal değerlerini, milletini ve vatanını canından aziz  bilip,  benliğini  kaybetmeden  ilerleme  ve   gelişme  bilincinde olan  nesiller yetiştirmektir.  Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muallimler; Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür  nesiller ister.” sözü  ışığında  üstüne düşeni her zaman yapma  gayretinde olan  değerli  meslektaşlarımın  aynı  gayretle  yola  devam edeceğine inanıyorum.

       Cumhuriyet Bayramı’nın halkımıza, eğitim  camiamıza  ve  yurdumuzun her köşesine barış, huzur,  birlik,  beraberlik  getirmesini ve hayırlara  vesile olmasını diliyor; sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.