AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı...

Bir yıldızım  ben öğretmenim,  karanlık  geceleri  süsleyen… Senden aldığım  ışıkla  parlarım  ancak… Geceleri  gökyüzünü  ışıl  ışıl  yıldızlar  kaplarken sen ortalarda  görünmezsin…Güneşim  sensin  öğretmenim… Senin  aydınlığındır  benden  yansıyan…
Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı...

Değerli  Meslektaşlarım,

        Ülkemizin  ve  çocuklarımızın  aydınlık  günlere  yürümesinde  onlara  yol gösteren  sizin  ışığınızdır. Sevgiyle  ektiğiniz  tohumların  yeşerdiği, ellerinize batan dikenlerine rağmen  yetiştirdiğiniz  güllerin  burcu  burcu  koktuğu, gökyüzünün  her gece  yıldızlarla  kaplı  olduğu  güzel  günlerin  mimarları  şüphesiz  ki  sizler  olacaksınız. Geçmişten  aldığı emaneti geleceğe güvenle  teslim etmeyi  kendine  kutsal  bir  vazife  edinmiş  bir  meslek    anlayışıyla yetiştirdiğiniz,  kalbiyle kendi değerlerine, aklıyla geleceğin  gelişmelerine  bağlı dinamik  nesiller geleceğimizin  teminatı olacaktır. Sizlerin bu ideali bazen aile  hayatınızın  bile  önünde  tuttuğunuzu  biliyor ve bu uğurdaki  özverili, azimli, onurlu ve takdire şayan   çalışmalarınızla   gurur  duyuyorum.

       Öğretmen bir öğrenci, bir aile, bir toplum için, bir  ülke  için  her şeydir. Öğretmeni  olmayan  bir  toplumun  geriye hiçbir  şeyi  kalmaz.  Öğrencinin  başını  okşayacak  şefkatli  bir öğretmen eline,  minik  yüreğini  dolduracak  sıcak  bir  öğretmen  tebessümüne,bazen  kendi  karanlığında  bazen  de  zamanın  karanlığında kaybolan  öğrenciye  ışık  olacak  bir  öğretmen  bakışına  her  zaman  ihtiyaç  olacaktır. Bizim  ülkemizde  her öğretmen  arkadaşımın  bu  bilinci  ve  bu  sevdayı  taşıdığından  asla  şüphem yoktur.

 

       Ebediyete intikal  etmiş  öğretmenlerimizi rahmetle anarken  en  kalbî   duygularımla  Öğretmenler  Gününüzü  kutluyor, hepinizi  sevgiyle  selamlıyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.