AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün TÜBİTAK Bilim Fuarlarına Desteği Devam Ediyor...

Millî   Eğitim  Müdürümüz  Metin YALÇIN, okullarımızda  açılan 4006 TÜBİTAK  Bilim  Fuarlarına  katılarak   öğrencilerimizin  bilimsel  faaliyetlerine   desteğini  sürdürüyor.
Müdürümüzün   TÜBİTAK   Bilim  Fuarlarına  Desteği  Devam  Ediyor...

    Millî  Eğitim  Müdürümüz  Metin  YALÇIN, Şube  Müdürümüz  Hikmet  TUNCER  ile  birlikte  29 Nisan  2016  Cuma   günü,  Bolvadin  Anadolu  Lisesinde  düzenlenen  TÜBİTAK  Bilim  Fuarının  açılışına  katıldı. İlçe  Garnizon  Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. Selami KARA, İlçe  Emniyet  Müdürü  Erkan GÜNEŞ ve İlçe  Millî  Eğitim  Şube  Müdürü İbrahim  BADAK’ın  yanı  sıraokul  müdürleri  ve çok  sayıda  davetlinin  de   katıldığı  Fuar  Açılışında   konuşan  Okul  Müdürü Fatih  SÖNMEZ, bu  yıl  okul  olarak  ikincisini  düzenledikleri  TÜBİTAK  Bilim  Fuarında 14 danışman  öğretmen  nezaretinde   çalışma  yapan  80  öğrencinin  46  projesinin  yer  aldığını  belirtti.

  Müdürümüz  Metin  YALÇIN  da   öğretmen  ve öğrencilerin  özverili ve  gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim  ve  teknikte  yeni  buluşların ilk  basamağı olabileceğini,  bu fuarda çeşitli çalışmalarını  sergileyen   öğrencilerimizin gelecekte  ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabileceğini belirtti. Proje  çalışmalarında  emeği  geçen tüm yönetici,  öğretmen ve öğrencilerimize  teşekkür etti. İlimizdeki  TÜBİTAK  çalışmalarının  artışını  vurgulayarak  önümüzdeki  yıllarda  bu çalışmaların  katlanarak  artması  temennisinde  bulundu.

 

     Millî   Eğitim  Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanarak  TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından  “Eğitimde İşbirliği Protokolü”  kapsamında yürütülen  bir  destekleme programı  olan  4006 TÜBİTAK  Bilim  Fuarları   ile  bilimin  ve  bilimsel   çalışmaların yeni nesiller  tarafından  benimsenmesinin  teşvik  dilmesi,   bilimin  günlük  hayatla ilişkilendirilmesi,   araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması,  gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında  bilimin  ve bilimsel  çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak /yaşayarak   öğrenilmesi  amaçlanmaktadır. 

02-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.