AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nurettin Karaman İlkokulu Kütüphanesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Tarafından Açıldı...

Nurettin Karaman İlkokulu Kütüphanesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  Tarafından Açıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, ' Bize Her Yer Kütüphane Projesi' kapsamında, Nurettin Karaman İlkokulu Kültür Edebiyat ve Kütüphanecilik Kulübü, öğretmen, öğrenci ve velileri tarafından oluşturulan kütüphanenin açılışını yaptı.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Nurettin Karaman İlkokulumuzu yaptıran Sayın Nurettin KARAMAN'ın oğlu Niyazi KARAMAN, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Nurettin Karaman İlkokulu Müdürü Ferhat AYDIN yaptığı açılış konuşmasında kütüphaneye duyulan ihtiyaca duyarsız kalmayarak yardım ve desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederek; "Kütüphane kurmak için boş derslik ve sınıflara ihtiyaç duyulmadan her zaman her yerde kurulabileceğini savunduk ve koridorumuzu kitaplarla ördük. Amacımız kitap okumayı çocuklarımıza sevdirmektir. Sene sonunda en çok kitap okuyan ilk 5 öğrencimize çeşitli hediyeler vereceğiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptığı konuşmalarında; "Hazırlamış olduğunuz kütüphane takip programına entegre ettiğiniz barkot okuma klavyesi ile bütün öğrencilerimizin teneffüs aralarında zaman kaybı ve yığılma olmadan, kütüphane kimlik kartlarının arkalarında bulunan karekodlar ile hızlı bir şekilde kitap alışverişinde bulunabilmeleri örnek bir uygulama. Ayrıca öğretmenlerimizin de öğrencilerinin okudukları kitap sayılarını istedikleri zaman sistemden görebilmeleri, takip ve yönlendirme açısından büyük önem arz etmekte. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kütüphanenin açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle kesti. YALÇIN;  Açılışı yapılan kütüphanemize kitap hediye etti. Ardından okulumuz kütüphanesi ve hızlı kitap alışverişi için kurulan karekodlu sistem katılımcılar tarafından incelendi.

Program İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın sınıflardaki eğitim öğretim faaliyetlerine katılarak öğrencilerimizle sohbet etmesiyle sona erdi.

07-10-201907-10-201907-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.