AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Yarışmaları Ödül Töreni Yapıldı...

Bakanlığımız  Avrupa  Birliği  ve Dış İlişkiler Genel  Müdürlüğü’nce yürütülen “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında düzenlenen ‘Bana AB’yi anlat’  konulu resim, hikaye ve slogan yarışmalarında  dereceye  giren  öğrencilerimize ödülleri  verildi.
Öğrenciler  AB’yi  Öğreniyor  Yarışmaları  Ödül  Töreni  Yapıldı...

    Milli Eğitim Bakanlığı, AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü’nce “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Proje” yarışması  kapsamında  ülke genelinde 7. 8. ve 9. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Bana AB’yi Anlat’ konulu resim, öykü ve slogan yarışmalarına katılan ve  dereceye  giren  öğrencilere, 28  Haziran  2016  Salı günü  saat  14.00’te düzenlenen törenle,  Milli Eğitim Müdürümüz  Metin  YALÇIN  tarafından ödülleri verildi. Müdürlüğümüzde  düzenlenen ve  ARGE Birimi  tarafından  organize  edilen  ödül törenine Millî Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN , ARGE Birimi  görevlileri, okul  müdürleri, öğrenciler ve  öğretmenler  katıldı.

      İl Millî  Eğitim Müdürümüz  Metin  YALÇIN, ödül  töreninde  öğrencilerle  bir  süre  sohbet  ederek  “Sevgili öğrenciler, amacı  belirli  yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki  bilgi düzeyini,  eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak olan bu proje kapsamında gerçekleşen resim, slogan ve öykü yarışmalarında, oluşturduğunuz   eserlerle dereceye girmiş olmanızdan dolayı sizi kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi. Yıl içerisinde çok sayıda etkinliğin yapıldığını  belirterek, bu faaliyetlerinin en önemlilerinden birinin “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Proje” yarışması  olduğunu söyledi.  Uluslararası  düzeyde  olan  yarışmalara  gösterilen  ilginin  kendilerini memnun  ettiğini  ifade eden YALÇIN,  öğrencilerimize  danışmanlık  yapan   öğretmenlere  ve  okul  müdürlerine  teşekkür  etti.

 

    Konuşmaların  ardından  dereceye giren öğrencilere Millî  Eğitim  Müdürümüz   Metin  YALÇIN  tarafından  ödülleri  verildi  ve hatıra fotoğrafı çekildi. Yarışmalarda birinci olanlara dizüstü bilgisayar, ikinci olanlara bisiklet, üçüncü olanlara satranç takımı verilirken, danışman öğretmenlere dolma kalem, okullara ise duvar saati verildi.

28-06-201628-06-201628-06-201628-06-201628-06-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.