AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Karne Coşkusu...

Öğrencilerimizin Karne Coşkusu...

17 Eylül 2018  tarihinde başlayan eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde bitiren öğrencilerimiz bugün büyük bir sevinçle karnelerini aldılar.

2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. kanaat dönemi kapanış ve karne dağıtım töreni ilimiz Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulumuzda yapıldı. Törene Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve veliler katıldı.

Törende ilk olarak Okul Müdürü İbrahim DİYAR konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN törende yaptığı konuşmada; " Yoğun ve başarılı bir eğitim-öğretim yılını tamamladık. Hedeflerimize bir adım daha yaklaştık. Yıl boyunca kitap okuma kültürü oluşturmak adına birçok faaliyet gerçekleştirdik. TÜBİTAK projeleri, yarışmaları, bilim fuarları, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenledik. Atölyelerimizde 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde çalışmalar yürüttük. İlimiz genelinde yürüttüğümüz eğitim öğretim faaliyetlerine her alanda destek veren Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ başta olmak üzere okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bugün karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler okullarınıza bakanlığımızın hazırladığı yaz tatilinde neler yapacağınıza dair bir etkinlik programı gönderdik. Özellikle bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyoruz. Tatilde eksiklerinizi tamamlayıp yeni eğitim öğretim yılına dinlenmiş ve eylenmiş olarak zinde bir şekilde katılımınız çok önemli. Hepinize iyi tatiller diliyorum" dedi.

Törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz yorucu ve meşakkatli bir eğitim öğretim döneminin geride kaldığına değinerek: "Eğitim aslında hayatımızın her döneminde devam eden bir faaliyettir. Eğitim olmazsa olmazdır" diyerek son iki yıl içerisinde ilimizde eğitimle ilgili çok güzel çalışmalar olduğunu kaydeden Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ; "Bu çalışmaların meyvesini de her geçen gün alıyoruz. Eğitim bir günde meyvesi alınacak bir yatırım değil. Bu yıllardaki gayretlerimizin karşılığını önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte alacağız. Sevgili öğrenciler hepinizi tebrik ediyorum. İyi tatiller diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından okul öğrencilerinden Beyza DEMİR "Ben Okumak İstiyorum", Berra BAYRAM, Beyzanur BALKAN "Eğitim" adlı şiirleri seslendirdi.   Okul Korosunun dinletisinin ardından Halk Oyunları gösterisi yer aldı.

Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri öğrencilerimize karnelerini dağıttı.

Okulumuz bünyesindeki atölyelerin gezilmesiyle tören sona erdi.

14-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.