AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi Programlarına Başladı...

Öğretmenlerimiz Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi Programlarına Başladı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Kasımpaşa İlkokulumuzda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  AR-GE birimi ve Sanlab Simülasyon Şirketi  işbirliği ile başlatılan 'Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi Programını' ziyaret ederek öğretmenlerimizin çalışmalarını inceledi.

Ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a, Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, Kasımpaşa İlkokulu Müdürü Süleyman SARIGÖL ve AR-GE personelimiz eşlik etti.

20 öğretmenimizin katıldığı ve 3 gün sürecek  Robotik Kodlama Eğitici Eğitiminde teknolojinin çok hızlı ilerlediğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN: "Bu nedenle bu kadar hızlı gelişen bir teknolojik çağda geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin bu çağa uygum sağlamasına destek olmak zorundayız. Bu bağlamda bizler diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak robotik kodlama eğitimlerini önce öğretmenlerimize, öğretmenlerimiz aracılığıyla da çocuklarımıza aktararak öğrencilerimizin analitik düşünme yeteneğini ve motor becerilerinin geliştirilmesini hedefliyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda 1.Grup (3-4-5 Ağustos 2019) ve 2.Grup (6-7-8 Ağustos 2019) tarihlerinde öğretmenlerimize Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi verilmesini planladık. Eğitim öğretim yılı başlangıcına kadar yaklaşık 130 öğretmenimizi daha 3 etap halinde eğitimlere alacağız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak eğitim veren Sanlab Simülasyon Şirketi  personeline ve eğitime katılan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Robotik Kodlama Eğitici Eğitimlerine katılan öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar dilemesiyle ziyaret sona erdi.

05-08-201905-08-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.