AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuduğum Kitabın İçindeydim Projesi Kapsamında Yazarımız İle İmza Günü Düzenlendi…

Okuduğum Kitabın İçindeydim Projesi Kapsamında Yazarımız İle  İmza Günü Düzenlendi…

Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu Konferans Salonu’nda  düzenlenen  imza gününe İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Okul  Müdürü İbrahim DİYAR, Okul Müdür Yardımcılarımız, Çocuk Hikayeleri Yazarı Hanzade SERVİ, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

“Okuduğum Kitabın İçindeydim” projesi kapsamında yazar-okur buluşmasını  gerçekleştirmek ve öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırma amacıyla Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulumuzun  düzenlediği  İmza gününde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Çocuk hikayeleri yazan Hanzade SERVİ  yazarımızla siz öğrencilerimizi ve bizleri buluşturdukları için okul idaremize, okul aile birliği ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürüttüğümüz Okuduğum Kitabın İçindeydim projemizdeki amacımız sadece kitap okuma alışkanlığı kazandırmak değildi. Aynı zamanda okuduğunu anlayan, ondan çıkarımlar yapabilen hayal gücü gelişmiş, kalemini güçlendirip şiir hikaye veya deneme yazabilen öğrenciler yetiştirebilmekti. Yazarımızın da anlattığı gibi belki de  okuma sevgisi bir mesleğe de dönüşebilir. Sevgili öğrenciler sizlere okumayı sevdirmek ve yazmaya özendirmek adına her edebi  türden yazacağınız kitapların bandrol ücretlerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler karşılayacağız” dedi.

Okul öğretmenlerimiz ile buluşmasında eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Siz değerli öğretmenlerimizle 2023 Vizyonu kapsamında ilimiz genelindeki okullarımız arasındaki başarı ve farklılıkları azaltacağız. Öğrencilerimizin el becerilerini ve yeteneklerini açığa çıkararak doğru mesleklere ve iş kollarına yönlendireceğiz. Okullarımızdaki laboratuvar ve atölyelerin sayısını arttırıp içerik olarak güçlendireceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak iki yıl önce oluşturduğumuz Ölçme Değerlendirme Merkezimizin yaptığı konu tarama ve izleme testlerini il merkezimizdeki tüm ortaokullarda uyguluyoruz. Bu uygulamayı ilçelerimizde de yaygınlaştıracağız. Eğitim öğretime sadece akademik başarı olarak bakmıyoruz. Tüm derslerde öğrencilerimizin terbiye ve ahlaki değerlerimizi kazanması çok önemli” dedi.

Dilek ve temennilerin alınmasıyla ziyaret sona erdi.

15-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.