AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Kalite Takip Sistemi (KTS) Başarı Belgelerini ve Erasmus+2019 Yılı Programı Teşekkür Belgelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'dan Törenle Aldı...

Okullarımız Kalite Takip Sistemi (KTS) Başarı Belgelerini ve Erasmus+2019 Yılı Programı Teşekkür Belgelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'dan Törenle Aldı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde düzenlenen Ödül Törenine, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Din Öğretimi Hizmetlerinden sorumlu Şube müdürümüz Ahmet Fevzi ÖZDEMİR, Anadolu İmam Hatip liselerimiz ile İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerimiz katıldı.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu'nda "İmam hatip okullarındaki başarılı örneklerin teşvik edilmesi; toplumsal sorumluluk ve gönüllülük programları ile model uygulamaların  hayata geçirilmesi; okulların fiziksel alt yapılarının iyileştirilmesi ve mevcut fiziksel imkânların daha etkin kullanılması için analizler yapılması; veriye dayalı olarak bütüncül bir yaklaşımla imam hatip okulları hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi; yükseköğretim kurumlarıyla yapılacak iş birlikleriyle öğrencilerimizin bilimsel ve entelektüel gelişimlerini desteklemek için bilim, kültür ve sanat alanlarındaki akademisyenler tarafından verilecek farkındalık ve vizyon etkinliklerinin düzenlenmesi" istenmiş ve bu mahiyette okullar arasındaki farklılıkların azaltılması hedeflenmiştir.

Hedefler doğrultusunda ilimizdeki İmam Hatip Okullarımızda yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Anadolu İmam Hatip Liselerimiz ve İmam Hatip Ortaokullarımızın planlayarak yürüttükleri faaliyetler değerlendirilerek Genel Müdürlüğümüzün Kalite Takip Sistemi (KTS) adı verilen elektronik sistemine girişleri yapıldı. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içindeki faaliyetler Ekim, Kasım, Aralık-Mart, Nisan, Mayıs ayları olmak üzere 6 ay boyunca illimizde uygulandı. Genel Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan KTS Komisyonunca yaptığımız çalışmalar her ay değerlendirildi. Öğretim yılı sonunda "Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi" verilmesi Bakanlığımızca uygun görülen, Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Anıtkaya  İmam Hatip Ortaokulu  Büyükkalecik  İmam Hatip Ortaokulu,  Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi, İhsaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi  ve  Sandıklı Anadolu İmam Hatip Liselerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce belirlenen Erasmus+2019 Yılı Programı Teşekkür Belgesi almaya hak kazanan, Sülümenli İmam Hatip Ortaokulumuzu ve Büyükkalecik İmam Hatip Ortaokulumuzu da tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Okul Müdürlerimize 'Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi' ve Erasmus+2019 Yılı Programı Teşekkür Belgelerini takdimiyle program sona erdi.

16-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.