AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY İlimizde İncelemelerde Bulundu…

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY İlimizde İncelemelerde Bulundu…

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY, ölçme değerlendirme çalışmalarına nitelik kazandırmak, ülke genelinde yapılacak olan sınavlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak, yeni tarz sorular ve ölçme değerlendirme süreci hakkında ilimizde incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından hazırlanan Şemsettin Karahisari Ortaokulu’ndaki programa Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, soru yazarı öğretmenlerimiz ve 8.sınıf öğrencilerimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, açılış konuşmasında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY’un ilimizi ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ölçme Değerlendirme Merkezimizin çalışmaları ve 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler sundu.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY, 2023 Eğitim Vizyonundaki dikkat çeken en önemli bölümlerden birisinin Ölçme Değerlendirme olduğunu belirtti. Özellikle soru yazma sürecine katkıda bulunan soru hazırlama ekiplerine teşekkürlerini iletti. Yeni tip sorularla ilgili de bilgi veren ŞENSOY, soruların ezbere dayalı değil, hayatın içinden, okuma, anlama ve yoruma dayalı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda olduğunu belirtti. LGS’de önceden haber verilmeden değişiklik olmayacağını, kitap okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan öğrencilerin bu sınavda başarılı olacağını dile getirdi. Değişimin bir anda değil sistemli, düzenli ve planlı bir şekilde tabandan başlayarak gerçekleşeceğini belirten ŞENSOY, bu bağlamda sürece katkıda bulunan tüm öğretmenlere teşekkürlerini etti. 8. Sınıf öğrencileriyle sohbet eden Dr. Sadri ŞENSOY, öğrencilerin bakanlığımızın yayınladığı örnek soruları iyi incelemeleri, mutlaka çözmeleri gerektiğini istedi. Kitap okuyan öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olacağına dikkat çeken ŞENSOY, öğretmen ve öğrencilerimizin sorularına içtenlikle cevaplar vererek başarılar diledi.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY toplantı sonrası Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ´a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ardından Ölçme Değerlendirme Merkezimizi  ziyaret eden Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alarak tavsiyelerde bulundu.

Ziyaret iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

10-04-201910-04-201910-04-201910-04-201910-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.