AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Okul Müdürleri Toplantısı...

1 Mart 2016 Salı günü İscehisar Mehmet Çakmak Anadolu Lisesinde Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne BağlıOkulMüdürlerimizin katılımıyla toplantı yapıldı.
Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Okul Müdürleri Toplantısı...

Toplantıya  İl  Millî  Eğitim  Müdürümüz  Metin  YALÇIN,  İl  Millî    Eğitim Şube  Müdürümüz Hikmet  TUNCER, İscehisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık AVCI,  İscehisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa KILINÇ ve  Ortaöğretim  Genel Müdürlüğüne Bağlı  Okul  Müdürlerimiz katıldılar. 

Valiliğimiz önderliğinde başlatılan ve Müdürlüğümüzce yürütülen EKAP uygulamalarının ve EBA kullanıcı durumlarının görüşüldüğü ve değerlendirildiği toplantıda ayrıca detekleme  ve  yetiştirme kursları, öğrenci disiplin işleri, devam-devamsızlık, akademik başarı ve  YGS-LYS analizleri de  ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz  toplantı  açılışında yaptığı konuşmada “ Eğitimin iki ayağı bulunmaktadır. Bunlardan birisi akademik  başarı diğeri  ise eğitim boyutudur. Bu iki ayak olmadan eğitimin sağlıklı  yürümesinden  bahsedemeyiz. İyi insan  yetiştirmede bir hedefe  ulaşabiliyorsak  akademik başarı  kendiliğinden gelecektir.  İyi  insan yetiştirmek için  aile ve eğitimciler  kendi üzerine düşeni tam olarak  yaptıklarında  zaman içerisinde sorunlar en aza inecektir. Devamsızlığı en aza indirgemek ve  öğrencilerimizi  okula  çekmek  için okullarımızı cazibe alanı haline getirmeliyiz. Yapacağımız en önemli ve öncelikli  faaliyet  öğrencilerle iç içe olmaktır.” dedi  ve son 3 yılda ilimizin eğitimdeki başarı  durumunu değerlendirdi. Destekeleme ve  yetiştirme  kurslarına önem verilmesi gerektiğini,  EBA ile ilgili  Bakanlığımız  yetkililerinin  yaptığını  tanıtımın çok faydalı olduğunu  ve bu süreç içinde öğretmen  ve öğrencilerimiz  arasında  EBA kullanımının yaygınlaştırılması için  çalışmalar yapılmasının gerektiğini  vurguladı. Valimiz Hakan Yusuf GÜNER önderliğinde başlatılan EKAP faaliyetlerinin okullarımızda verimli bir şekilde devam ettiğini ve  sisteme  veri girişlerinin yapıldığını söyledi.

EKAP kapsamında okullarda Rehber Öğretmenler tarafından “Gücünü Keşfet”, “ Dikkat Dağınıklığı”, “Sınav Stresi”, “ Bağımlılıkla  Mücadele”, “Etik ve Ahlak” , “ Akademik  Başarı” ,  “Hedef Belirleme” gibi  birçok seminerler verildiğini ve bu  faaliyetlerden olumlu  dönüşler  beklendiği belirtildi  ve   okullarda  iş  ve  işlemlerin  çözüm merkezli   olarak  yapılması  anlayışı  benimsendi. Okul yöneticilerince okullardaki çalışmalar, eğitim-öğretim faaliyetleri,  devam-devamsızlık  ve  disiplin durumları, akademik   başarı   konusundaki   uygulanan  güzel örneklerin   paylaşılmasından sonra  toplantı  sona  erdi.

02-03-201602-03-2016

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.