AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Materyallerimiz Okullarımıza Ulaştı…

Özel Eğitim Materyallerimiz Okullarımıza Ulaştı…

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından hafif ve orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmi olan bireylere yönelik hizmet veren özel eğitim sınıfları, özel eğitim ilk/ortaokulları, özel eğitim uygulama okulları ile görme ve işitme engelliler okulları için üretilen öğretim materyallerinin dağıtımına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Muammer DEMİRCAN ve okul müdürlerimiz   katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Eğitim materyali ,özel eğitim alanının olmazsa olmaz bir parçasıdır. Özel Eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için eğitim-öğretim sürecinde materyal kullanılması, öğrencileri görsel, işitsel ve dokunsal açıdan desteklemekte, öğretimi yapılan konuların somutlaştırılmasını sağlamaktadır. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından üretilen öğretim materyalleri sınırlı sayıda olduğu için bugün dağıttığımız 31 okulumuzu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan komisyonumuz belirlemiştir. Öğrencilerimizin eğitim öğretimine büyük katkı sağlayacak materyaller için Bakanlığımıza ve Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Okullarımıza hayırlı olsun” dedi.

Afyonkarahisar il merkezimiz  ile ilçelerimizin Eğitim Materyal kolilerinin okul müdürlerimize teslim edilmesiyle program sonlandı.

28-02-201928-02-201928-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.