AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pi (π) Günü Etkinliği

14 Mart Dünya Pi (π) Günü Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla kutlandı. Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen etkinliklere İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, Ahmet CARFİ, Okul Müdürü Abdullah DEMİR ve Okul Aile Birliği Başkanı Ömer ALTINAY da katıldı.
Pi (π) Günü Etkinliği

Pi (π) gününün açılış konuşmasını öğrencilerimiz yaptı. Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu Pi (π) sayısının özellikleri ve Pi (π) sayısının hesaplanması ile tarihçesi çeşitli etkinlik ve eğlenceli sunumlarla anlatıldı.İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğrencilerin matematik dersine olan ön yargılarını bu tarz etkinliklerle kırıldığını ifade etti. “Bu gün gerçekten güzel bir etkinlik düzenlenmiş hoşuma gitti. Artık matematik korksun bu öğrencilerden” diyerek sürdürdü.


14 Mart Dünya Pi (π) gününde, İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, Ahmet CARFİ, HEM Müdürü Murat DİKTAŞ ve Okul Aile Birliği Başkanı Ömer ALTINAY okulumuz öğrencilerinin Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım dersinde hazırladıkları Pi (π) sembolünden oluşan çalışmalar içeren sergiyi gezdiler. Okul Aile Birliği Başkanı Ömer ALTINAY Dünya Pi (π) Günü etkinliklerine özel “Kaymak Şekerinden” Pi (π) yaptırarak katkıda bulundu. Daha sonra velilerimiz tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli Pi kurabiye ve pastalarından oluşan sergi gezildi. Okul koridorları öğrencilerin hazırladığı poster, slogan ve karikatür çalışmalarıyla süslendi. Öğrencilerin en heyecanlandığı ve keyif aldığı an ise hazırladıkları Pi (π) kurabiyeleri ve Pi (π) pastalarını arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle paylaşmak oldu.


Matematik zümresi öğretmenleri Pınar MİNARECİ, Musa Sait KIRLI, Media ARSLAN ve Soner OĞUZ, öğrencilere değişik etkinlikler ile matematiğinde gizemli ve eğlenceli bir yönünün olduğunu gösterme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını dile getirdiler.


Etkinliğiyle farkındalık yaratan Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Kurumu Müdürü Abdullah DEMİR, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.