AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Prof.Dr. Fuat Sezgin Yaşam Becerileri Atölyesi' İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımıyla Açıldı...

Öğrencilerimizin bilgiyi işlemesi, ürüne dönüştürmesi ve yeteneklerini keşfeden bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurulan Yaşam Becerileri Atölyesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katılımıyla açıldı.
'Prof.Dr. Fuat Sezgin Yaşam Becerileri Atölyesi' İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımıyla Açıldı...

Abdurrahim Mısri Ortaokulumuzda düzenlenen atölye açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Şube Müdürlerimiz Muammer DEMİRCAN, Güngör AYAZ, Mustafa GÜNAY,Okul Müdürlerimiz, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Açılış konuşmasında Okul Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kurdukları atölye hakkında katılımcılara bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN katılımcılara hitaben yaptığı konuşmalarında; "Çocuklarımızın hayata daha hazır hale gelebilmeleri için akademik başarılarının yanısıra yaşam becerilerini geliştirmelerini de önemsiyoruz. Yaşadığımız çağda çocuklarımız, gençlerimiz ve hatta tüm yetişkin bireylerimiz etken olmak durumunda. Çevresindekilerin farkında olan, sorumluluk alabilen, hata yapmaktan korkmayan bireyler olmak zorunda. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrendiği, el becerilerinin geliştiği, 2023 Eğitim Vizyonundaki yeri itibariyle önem arz eden Yaşam Becerileri Atölyesinin ilimiz genelinde artmasından gurur duyuyoruz. Abdurrahim Mısri Ortaokulu Prof.Dr. Fuat Sezgin Yaşam Becerileri Atölyesinin oluşturulmasında ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN protokol üyeleri ile kurdele keserek atölye açılışını gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin öğretmenleri rehberliğinde yeteneklerini sergileyerek oluşturdukları  ürünleri inceledi. Yemek standında öğrencilerimizle yumurta pişiren YALÇIN; "küçük büyük her birey hayatta ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde kendini yetiştirebilmeli" dedi.

Toplu fotoğraf çekimleriyle program sona erdi.

22-10-201922-10-201922-10-201922-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.