AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlerimizin Sene Başı Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımı İle Yapıldı...

Rehber Öğretmenlerimizin Sene Başı Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımı İle Yapıldı...

Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Sene Başı Rehber Öğretmenler Toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Şube Müdürümüz Muammer DEMİRCAN, Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yılmaz ÜLGER, ilimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan tüm Rehber Öğretmenlerimiz katıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Rehber Öğretmenlerimiz olarak okullarımızda ve kurumlarımızda önemli görevler üstlenmektesiniz. Öğrencilerimizin geleceklerini planlamaları aşamasında yardımcı olmak, olumlu davranışların pekiştirilmesi, olumsuz davranışların gelişimini önleyici tedbirlerin alınması ve gerçekleşen olumsuz olaylar sonrasındaki düzeltmelerin yapılması aşamalarında sizlere büyük görevler düşmekte. Bu sorumluluk gerektiren görevleri icra ederken vicdanlarınızı sorgulayabilmeniz çok önemli. Toplumumuzdaki her bir bireyin olumlu veya olumsuz davranışlarında bizlerin birer dokunuşu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Sürekli odalarımızda değil öğretmenlerimizle, idarecilerimizle, öğrencilerimizle ve velilerimizle iç içe ortamlarda çalışalım. Öğrencilerimizi tüm kötü bağımlılıklardan uzak tutmak için var gücümüzle hep birlikte mücadele edelim. Okullarımıza gönderdiğimiz eylem planlarının rehber öğretmenlerimizce iyi analiz edilerek uygulanmasında katkınızın büyük olacağını düşünüyoruz. Bizler öğretmeniz eğitimciyiz üstlendiğimiz sorumluluk çok büyük. Biz bunu layıkıyla yapmak zorundayız. Hepinize yapacağınız tüm çalışmalarınızda başarılar diliyorum'' dedi.

Gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam eden toplantı, soruların cevaplandırılması, dilek ve temennilerin alınmasıyla sona erdi.

08-10-201908-10-201908-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.