AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlerle Toplantı...

İl  genelinde  görev  yapan  tüm  rehber öğretmenlerin  katıldığı    2015-2016  Eğitim Öğretim Yılı Sene  Başı  Rehber  Öğretmenler Toplantısı   Rehberlik  Araştırma  Merkezi’nde  yapıldı. 
Rehber Öğretmenlerle Toplantı...

          İlimiz   Merkezinde   ve  ilçelerindeki  okullarda  görev  yapan  rehber   öğretmenlerin  katılımıyla  15 Ekim  2015  tarihinde  saat 10.00’da  Afyonkarahisar   Rehberlik  ve  Araştırma  Merkezi  toplantı salonunda  sene  başı  rehber  öğretmenler  toplantısı   düzenlenmiştir.  Millî  Eğitim Müdürümüz  Sayın  Metin  YALÇIN’ın   da  katıldığı   toplantıda  özel eğitim hizmetleri,  rehberlik hizmetleri ve kariyer danışmanlığı ile ilgili bilgilendirme,  çerçeve planlar ve sene sonu raporları , açılması düşünülen kursların ve seminerlerin planlaması, okul rehber öğretmenlerinin ziyaret edilmesi ve iletişim kurulması,  şiddet eylem planı ve psikoeğitim çalışmalarının değerlendirilmesi, aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünce denetimli serbestlik konusunda bilgilendirme yapılması gibi maddeler ele alındı.

          İl  Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN,  yapmış  olduğu  konuşmada  üstlendikleri   görev  açısından  rehber  öğretmenlerin  önemini   belirtti. Afyonkarahisar  ili rehber öğretmen sayısının 192’ den  246’ya çıktığını söyledi.  Okullarda madde bağımlılığı ile ilgili çalışmaların büyük bir hızla devam edeceğini  önemle vurguladı.  Gençliğin karşılaşabileceği tehlikelere karşı rehber öğretmenlerin önleyici  olarak  sorumluluk  almalarını istedi.  Sınava girecek öğrencilere yönelik çalışmalara öncelik ve  ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

 

        Rehberlik  Araştırma  Merkezi  Müdürü Yılmaz ÜLGER’in  ve  Müdür  Yardımcısı  Ebubekir ZORLU’nun  da konuşma  yaptığı  toplantı,  gündem  maddelerinin  görüşülmesinin  ardından sona  erdi.

ADNAN_KALAYCIOGLUADNAN_KALAYCIOGLU

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.