AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Öğretmenlerimizin İkinci Dönem Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımı İle Yapıldı...

Rehberlik Öğretmenlerimizin İkinci Dönem Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımı İle Yapıldı...

Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Rehber Öğretmenler Toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Şube Müdürümüz Adem KARAKELLE, Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yılmaz ÜLGER, ilimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan tüm Rehber Öğretmenlerimiz katıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin Konferans Salonu'nda yapılan toplantı, kısa bir süre önce vefatı ile aramızdan ayrılan Özel Eğitim ve Rehberlik Birimi Şube Müdürümüz Muammer DEMİRCAN anısına hazırlanan slayt gösterisi ile başladı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Rehberlik Öğretmenlerimiz olarak okullarımızda ve kurumlarımızda önemli görevler üstlenmektesiniz. Öğrencilerimizin geleceklerini planlamaları aşamasında yardımcı olmak, olumlu davranışların pekiştirilmesi, olumsuz davranışların gelişimini önleyici tedbirlerin alınması ve gerçekleşen olumsuz olaylar sonrasındaki düzeltmelerin yapılması aşamalarında sizlere büyük görevler düşmekte. Bu sorumluluk gerektiren görevleri icra ederken vicdanlarınızı sorgulayabilmeniz çok önemli. Toplumumuzdaki her bir bireyin olumlu veya olumsuz davranışlarında bizlerin birer dokunuşu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Öğrencilerimizi tüm kötü bağımlılıklardan uzak tutmak için var gücümüzle hep birlikte mücadele edelim. Okullarımıza gönderdiğimiz eylem planlarının rehber öğretmenlerimizce iyi analiz edilerek uygulanmasında katkınızın büyük olacağını düşünüyoruz. Bizler öğretmen ve eğitimciyiz. Üstlendiğimiz sorumluluk çok büyük. Hepinize yapacağınız tüm çalışmalarınızda başarılar diliyorum'' dedi.

İlimiz merkezinde görev yapan rehberlik öğretmenlerimizin sabah, ilçelerimizde görev yapan rehberlik öğretmenlerimizin öğleden sonra katılımıyla yapılan toplantılarda 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi birinci döneminde yapılan çalışmalar değerlendirildi. İkinci dönem içerisinde yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından soruların cevaplandırılması, dilek ve temennilerin alınmasıyla toplantı sona erdi.

13-02-202013-02-202013-02-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.