AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Protokolü İmzalandı…

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Protokolü İmzalandı…

Okul Öncesi Eğitim Çağı Çocuklarına Yönelik “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” projesi istişare toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katılımıyla yapıldı.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Uzm.  Dr. Serhat KORKMAZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz FIRAT, sağlık personeli ve anaokulu müdürlerimiz katıldı.

 Açılış konuşmasında toplantının amacı hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat KORKMAZ; “Çocuklarımızın erken yaşlarda tansiyon, şeker, kalp rahatsızlığı, bel fıtığı gibi hastalıklara yakalanmaması için oyunlar ve etkinlikler aracılığı ile bol bol hareket etmeleri gerekmekte. Bunun için hazırladığımız proje kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında bir protokol imzalayacağız ” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN imzalanan protokolün önemine değinerek; ‘’Bireyin kişiliği, karakteri okul öncesi çağ yaşlarında yerleşir ve kazanılır. Çocuklarımıza güzel ve sağlıklı davranışları küçük yaşlardan itibaren kazandırabilmeliyiz. “Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı ve Hareketli Hayatın” sağlık açısından önemini anlatan sunumlardan azami olarak faydalanacağız. Okullarımızda öğretmenlerimiz öğrencilerimize aşırı kilo alımının yol açacağı sağlık problemlerini ve haraketli yaşantının faydalarını öğretecek. Hatta davranış olarak öğrencilerimize kazandıracaktır. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzaladığımız protokol bu açıdan büyük önem arz etmektedir” dedi.

Toplantıda doktorlarımız çocukluk çağı obaziteye yaklaşım, Sağlıklı Hayat Merkezi faaliyetleri hakkında bilgilendirme, çocukluk çağı dönemde fiziksel aktivitenin önemi, çocukluk çağı dönemde obezite ve sağlıklı beslenme sunumlarını yaptı. Kilo problemi olan ilkokul çağı öğrencilerinde sağlıklı beslenme ve haraketli hayat protokolünün imzalanmasının ardından toplantı sona erdi.

28-03-201928-03-201928-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.