AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM’ın Başkanlığında İlkokul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları Buluştu...

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM’ın Başkanlığında İlkokul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları Buluştu.
Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM’ın Başkanlığında İlkokul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları Buluştu...

      Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM’ın  başkanlığında Afyon Lisesi Konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcımız Erhan GÜNAY ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürlerimiz Ahmet GENÇTÜRK ve Gürbüz BIDIK ,ilkokul müdürleri, öğretmenler,okul aile birliği  başkanları  katıldı.

 

      Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM 2017 yılının 2016 yılından daha iyi bir yıl olmasın  dileyerek  sözlerine başladı.Toplantının amacının ilkokullarda yaşanan sorunların çözümlenmesi ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi olduğunu ifade etti. İlkokullarda başarıyı artırarak ortaokul ve liseler için de başarıyı artırmak konusunda ciddi bir adım atılmış olacağını belirtti.Eğitimin ailede başladığını bunun ardından öğretmen ve idarecilerimizin öğrencilerimizin eğitiminde çok önemli bir faktör olduğunu hatırlatırken öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin öğrencilerimizi kendi çocukları gibi görmeleri gerektiğini de  sözlerine ekledi.Vatana,millete hayırlı evlatlar yetiştirebilmek için yetişkinlerin çocuklarımıza örnek olması gerektiğinin altını çizdi.İlkokullar öğrencilerimizin hayatlarına temel attıkları bir dönemdir.Bu dönemde hassas davranmalıyız bu nedenle çocuklarımız lkokul dönemini dolu dolu öğrenerek geçirmesi gerekir,yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençleri doğru yetiştirelim,çocuklarımıza yaklaşırken kendi çocukluğumuzu unutmayalım diyerek sözlerine son verdi.

 

 

        Toplantının devamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ilkokullarımızın fiziki şartları ile ilgili bilgiler verdi.İlkokul eğitiminin öneminin altını çizen YALÇIN öğretmenlerimizin çalışmalarını daha da özenle yapmaları gerektiğini ifade etti.Bakım –onarım ve tadilat sorunlarının giderildiğini belirtti.Eğitim –öğretimde yaşanan aksamaların işbirliğiyle çözülmesi gerektiğini  belirtti. öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız diyerek öğretmenlerimize hatırlatmada bulundu.Ülkemizin faydalı,bilgili ve ahlaklı nesillere ihtiyaç duyduğunu ve bunu ancak biz öğretmenler inşa edebiliriz diyerek sözlerini tamamladı.

    Toplantıda okul aile birliği başkanlarının,öğretmenlerin ve ilkokul müdürlerinin görüş ve önerileri alındı.Ayrıca ilimiz merkezinde ilkokulların sorunları  görüşüldü.

 

 

        Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM kapanış konuşmasında karşılaşılan problemlerin çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını  belirtti.Öğretmenlerimize sınıflarını iyi tanımalarını ve öğrencilerimizin yeteneklerini, ailelerini ve çevrelerini gözlemlemeleri gerektiğini tavsiye etti. Böylece okullarımızdaki problemlerin azalmış olacağını ifade etti. Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM tüm katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

04-01-201704-01-201704-01-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.